Abone olun

Barınamıyoruz hareketi Kocaeli’ de Cumhuriyet parkında sabahladılar

Barınamıyoruz Hareketi" ismiyle protesto başlatan öğrenciler, dün Cumhuriyet Parkında bir araya gelerek sabahladılar.

Türkiye'de bir süredir tartışılan meselelerin başında, emlak fiyatlarındaki dalgalanmalar geliyor. Satılık evlerin fiyatları zaten astronomik seviyelere gelmişken kiralık evlerin fiyatlarının da özellikle üniversitelerin açılmasıyla tavan yapmış durumda olması, ülkenin dört bir yanından tepkilerin yükselmesine yol açtı. Fiyatlar nedeniyle ev tutamayan, yurt çıkmayan ve özel yurtları karşılayacak kadar parası olmayan öğrencilerse, bir protesto başlatmış durumdalar. Bu protestoya Kocaeli’ deki öğrencilerde katıldı. Öğrenciler dün Cumhuriyet Parkında bir araya gelerek sabahladılar.

 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.