Abone olun

Hürriyet meclis kararlarını çıkardı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet alan tahsisleriyle ilgili olarak 2015 ve 2005 meclis kararlarını çıkardı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “İşte, alan tahsisleriyle ilgili olarak biri 2005'te alınan meclis kararı ve bu karara göre 2015'te Büyükşehir Belediyesinden İzmit Belediyesine gönderilen tahsis yazısı.

Ne diyor 2005'teki meclis kararı; 20 bin metrekarenin altındaki parkların ilgili belediyeye devri gerekeceği kararlaştırıldı.Peki ne yazıyor Büyükşehir Belediyesinin 2015'te İzmit Belediyesine gönderdiği yazıda;

2015'te İzmit Belediyesi AKP'de iken Orhan Mahallesi'nde 3 dönümlük başka bir yerin tahsisini istiyor büyükşehir Belediyesinden. Büyükşehir Belediyesi de diyor ki "20 bin metrekarenin altındaki Orhan Mahallesindeki yerin sorumluluğu zaten İzmit Belediyesindedir, ayrıca tahsis işlemi yapılmasına gerek yoktur. Mülkiyet Büyükşehir Belediyesinde olsa bile tahsis olmadan kullanabilirsiniz."

Yani kendilerine gelince neresi olursa olsun tahsise gerek yok kullanın diyorlar. Meclis kararı akıllarına geliyor. Bize gelince siyasi ayrımcılık...

Tüm bu yazışmalar da gösteriyor ki, Cumhuriyet Parkı da, Kültür Tepesi de; İzmit Belediyesinindir, kamunundur, halkındır.”

BENZER HABERLER

Şanbaz Yıldız: Makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezilerek gideceksiniz

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP Kocaeli’de ilçe danışma toplantılarında, parti yöneticilerinin muhalefete yönelik eleştirilerine sert çıktı. Yıldız ekonomik sıkıntılara işaret ederek AKP’lilere seslendi, “Doğrular sokakta, çarşıda, pazarda, marketlerde. Önceki seçimlerde sadaka diye dağıttığınız, vatandaşın oylarını satın almak için kullandığınız o makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezileceksiniz ve tarih olup gideceksiniz.”