Abone olun

İzmit’te ilk defa işçilerin mutlu olacağı sözleşme imzalanacak

İzmit Belediyesi’ne bağlı BEKAŞ A.Ş’nin yetkili sendikası Genel İş, “İşçilerin mutlu olacağı sözleşme” imzalayacaklarını açıkladı

İzmit Belediyesi’ne bağlı BEKAŞ A.Ş’de çalışan yaklaşık bin 200 işçinin beklediği sözleşme görüşmeleri ile ilgili olarak açıklamada bulunan Genel İş Şube Başkanı Vedat Küçük, geçmiş dönemde yaşanan sorunları çözmek için uğraştıklarını ve ilk defa İzmit’te işçilerin mutlu olacağı bir sözleşme imzalayacaklarını belirterek: “Şu an da iki şirkette toplu iş sözleşme görüşmelerimiz devam etmekte. Yasal olarak süremiz var. Yeni toplu yasasına göre 60 gün ek süremiz daha var.

Ben grev oylaması yaptırarak şov yapmadım. Sözleşme İyi bir şekilde bitecek. Geçmiş dönemde 45 çeşit iş tanımı yapıp insanlara farklı yevmiyeler belirleyenlerin sorunları çözmek için çalışıyoruz. Tüm işçi arkadaşlarımızın mutlu olacak bir sözleşme yapacağımıza inanıyoruz. Bütün maddelerde anlaşma sağlayacağız. İlk defa işçilerin mutlu olacağı bir sözleşme imzalayacağız. “ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.