Abone olun

Mahalleliden Cumhuriyet Parkı tepkisi İzmit Belediyesi’nde kalmalı!

Hacıhızır Mahallesi sakinleri, Cumhuriyet Parkı’nın İzmit Belediyesi’ne tahsis edilmesi gerektiğini belirterek: “Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan anlayış ve destek bekliyoruz. Cumhuriyet Parkı’nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İzmit Belediyesi’ne tahsisinin doğru ve yerinde karar olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı

Hacıhızır Mahallesi Muhtar ve azaları, İzmit Kent Konseyi, Hacıhızır Mahalle Meclisi tarafından Cumhuriyet Parkı’nda yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Çocukluk anılarımızı süsleyen, Hacıhızır Mahallemiziz sınırlarında bulunan ve İzmit ile özdeşleşen Cumhuriyet Parkı’nın İzmit Belediyesi’ne yeniden tahsis konusunda yaşanan belirsizlikler bizleri üzmektedir. Kent ve mahallerde ortak aklın devreye girmesi, dayanışma kültürünün geliştirilmesi amacıyla kurulan İzmit Kent Konseyi, Hacıhızır Mahalle Meclisi ve bizlerin de hazır bulunduğu toplantıya konuk olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e, “Cumhuriyet Parkı konusunda ne düşünüyorsunuz” diye sorduğumuzda yenileme projesinin hazır olduğunu parkın içierisinde kafe ile olan kira sözleşmesi biter bitmez projenin görsellerindeki gibi kullanıma sunulacağını ifade etmişlerdi.

 

Bizler de parkın eski günlerine dönecek olmasından ve İzmit Belediyesi yazan, İzmit’in sembollerinden olan Cumhuriyet Parkı’nın yeniden şehrimize kazandıracak olan Başkan Hürriyet’e teşekkür etmiştik. Ancak yer tahsisi konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan anlayış ve destek bekliyoruz. Cumhuriyet Parkı’nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İzmit Belediyesi’ne tahsisinin doğru ve yerinde karar olacağına inanıyoruz. İzmit Belediyesi’nden de projeyi bir an önce hayata geçirmesini bekliyoruz.”

 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.