Abone olun

10 derece birden düşecek Kocaeli’ye kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tahminlere göre beklenen karlı ve soğuk hava dalgası yurda giriş yaptı. Bugün İstanbul dahil birçok şehirde kar yağışı bekleniyor. Sıcaklıklar hissedilir derecede düşerken yağışlar tüm şehirleri etkileyecek.

Türkiye’nin tüm şehirleri için yağış uyarı geldi. Meteoroloji’nin tahminlerine göre bugün yurdun tüm şehirleri yağışlardan etkilenecek. İstanbul’da kar yağışının kendini göstermesi beklenirken, Ankara ve İzmir’de ise yağmur görülecek. Soğuk hava ve kar yağışı yarın da sürecek. Yarın İstanbul’da ve Ankara’da kar görülmesi beklenirken İzmir’de fırtına etkili olacak.

SICAKLIKLAR CİDDİ ŞEKİLDE DÜŞECEK

Meteoroloji’nin uyarısına göre: Yurt genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak yurt genelinde hissedilir derecede (6 ila 12) azalacağı, hafta sonuna kadar kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile bugünden itibaren yağışların; Marmara Bölgesi'nden başlayarak iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Soğuk ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başından itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü, haftalık hava tahmin raporunu açıkladı. Rapora göre 2 gün kar, 1 gün karla karışık yağmur, 1 gün yağmur ve 3 gün güneş var. Gece sıcaklıkları 1, gündüz sıcaklıkları ise 3 dereceye kadar düşecek. Bugün önce karla karışık yağmur, sonrasında ise kar yağışı etkili olacak.  Kocaeli’de bugün akşamüstü ve yarın karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar bekleniyor.

 

BENZER HABERLER