Abone olun

Daha fazla mı yandaş istiyorsunuz yoksa daha fazla kırpılmış videolar mı?

AKP’de yandaş olmayana düşmanlık besleme geleneğini İzmit Belediyesi meclis üyesi Fikret Hocaoğlu’da sürdürdü

Yıllardır Kocaeli’de iktidarda olan AKP lehine haber yapan gazeteler, internet siteleri, bloglar yetmemiş olacak ki, AKP’nin İzmit Belediyesi meclis üyesi Fikret Hocaoğlu Korkusuz Kocaeli’yi hedef aldı. Bu kentte AKP’ye dokunan herkes bir şekilde zaten nasibini alıyor.

 

HANGİSİ YALAN

Fatma Kaplan Hürriyet ile ilgili olarak çıkan, İzmit Belediyesi’nin projelerinin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin benzer projeleri sunması mı yoksa AKP İzmit İlçe Örgütü’nün kırpılmış bir video ile haber yaptırmak istemesi mi yalan Yoksa Fikret Hocaoğlu isimli AKP’li meclis üyesinin, İzmitli emekçileri tehdit etmesi mi? Gerçekten tehdit ettiğin insanlarla 4 yıl sonra hesaplaşmayı düşünüyor musun hala?

Teleferik projesini, Cedit Kentsel Dönüşümünü veya Fethiye Caddesi haberini görerek yaptığınız açıklamaya dair kullandığımız başlıkların hangisi hoşunuza gitmedi? Kırpılmış videoları hangi sitelerde haber yaptırabileceğinizi, Kocaeli’de hangi internet sitelerinde adamınız olduğunu, yıllardır size ve AKP’ye dokunmayıp sadece CHP’yi gördüklerini bilmeyen yoktur.

Merak etmeyin sahadayız ve gerçek gazeteciyiz. Korsan olanlar bu şehre yıllardır yalan söyleyenlerdir.

 

KİMLER GERÇEK GAZETECİ?

Bambaşka sektörlerden gelen patronlarının önünde ceket ilikleyen duayen gazeteciler mi? Belediyenin basın bültenleri gibi haber yapanlar mı? Emekçilerin haberlerini gözünü bile kırpmadan çalan pardon değiştirip alan masa başı parmakları mı? Yanında çalıştırdığı emekçinin sigortasını dahi yapmaktan aciz genel yayın yönetmenleri mi?

“Onlar birilerine yaranmaya” çalışıyor söylemlerinde bulunan fakat kendisinin nereye yaranmaya çalıştığını Gebze’den bile bilenenler mi?

Mesleği öğrenmeye çalışan üniversite öğrencilerini “iş öğretme” bahanesi ile aylarca bedavaya çalıştıran ve onları meslekten soğutanlar mı? Sırf akrabalarını belediyede işe sokmak için üç maymunu oynayanlar mı?

Birçok yerden maaş alan ama aynı kurumda çalıştığı emekçilerin aç mı tok mu gezdiğini umursamayan gazete yöneticileri mi? 3 kişilik işi 1 kişiye yaptırmaya çalışan deneyimli gazeteciler mi?

“Biz bir aileyiz”, “Burası bir okul” yalanları ile genç arkadaşların zamanlarını ve emeklerini hiçe sayanlar mı? Tehditkar bir dili benimseyip diğer tarafı ötekileştirenler mi?

Ucu patronlarına dokunuyor diye bazı haberleri yazamayanlar mı?

 

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.