Abone olun

Hürriyet artık sadece İzmit'e değil, Kocaeli'ye yön veriyor

Kocaeli’de gerçekleşmeyi bekleyen projeler, İzmit Belediyesi’nin projeleri gündeme gelmese gerçekleşemeyecek

Kocaeli’de büyükşehir belediyesinin ve AKP’li diğer belediyelerin uzun süredir söz verdiği projeler için yıllardır atılmayan adımlar, İzmit Belediyesi’nin CHP’ye geçmesiyle atılmaya başladı.  Bunun son örneği ise Kartepe Belediyesi’nin Hüseyin Üzülmez döneminden beri yıllardır yapamadığı hatta bir çivi bile çakmadığı teleferik projesinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin üstlenmesi ile yapılması. Büyükşehirin bu projeyi devralması ise İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in mecliste İzmit’e bir teleferik yapılmasına dair öneri getirmesi sonrası gerçekleşti.  

KİPTAŞ’IN HEMEN ARDINDAN KONUTLAR AÇIKLAMASI

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ ile ortaklaşa gerçekleştirdiği deprem dayanıklı sosyal konut projesinin hemen ardından ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, TOKİ ile ortak şekilde proje geliştirme arayışına girip Körfez’de konut açıklaması yayımladı. İzmit Belediyesi KİPTAŞ ile konut işine girmeseydi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi konut yapmak için TOKİ ile çalışmaya gidecek miydi?

İNSANLAR MAĞDUR OLACAKTI

İzmit’e teleferik projesinin ardından Kocaeli Büyükşehir’in Kartepe teleferiğini alması gibi Cedit Kentsel Dönüşümü’nde de Fatma Kaplan Hürriyet bu projenin mevcut bütçe ve şartlarla gerçekleşmesinin imkansız olduğunu, insanların mağdur olacağını ve Nevzat Doğan’ın insanlara hayal sattığını gösterdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bile o bütçeyle bu işi yapamayacağını anlayıp işi Bakanlığa bıraktı. Yapımı yılan hikayesine dönen bu iş yine Hürriyet’in girişimiyle insanlar mağdur olmadan bitirilecek.  Kartepe teleferiği ve Cedit kentsel dönüşümü gibi daha birçok örnek varken, Fatma Kaplan Hürriyet’in yaptıkları ve söyledikleriyle sadece İzmit’e değil Kocaeli’ye yön verdiği açık. Hürriyet, sadece söyledikleriyle Kocaeli’ye yön verebilirken, yaptıklarıyla Kocaeli’yi nasıl yönetebileceğini siz düşünün.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Vedat ÖZTÜRK

sesli güldüm.. 1)İzmit Belediyesi 1. konut projesi olan nevzat doğanın zamanında yapıldığı daireleri satıyor.2)kiptaşın ödeme planına bakınca, bırakın alt gelir grubu orta gelir grubu bile alamaz. Made in Peşkeş3)Teleferik projesi Tahir Başkan gelir gelmez durumla ilgilendi bunu nasıl FKH mal ettiniz anlamadım.4) Bunuda bi zahmet yayınlayın.

0 Beğendim
1 Beğenmedim

BENZER HABERLER