Abone olun

Örnek işçi yaşamına son verdi maddi sıkıntılara dayanamadı

Körfez Belediyesi temizlik işleri biriminde çalışan ve 2015 yılında çöpte bulduğu çantadaki 20 bin TL’yi hiç tereddüt etmeden sahibine teslim eden ve yılın işçisi ödülünü kazanan 47 yaşındaki Celal Serçe, Körfez Yavuz Sultan Selim Mahallesindeki hafriyat döküm alanında intihar ederek yaşamına son verdi.

Körfez Yavuz Sultan Selim Mahallesindeki hafriyat döküm sahasında terk edilmiş bir araç ve yanında kanlar içinde hareketsiz yatan bir şahsın olduğunu gören çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde isminin Celal Serçe (47) olduğu öğrenilen şahsın yaşamını yitirdiği tespit edildi. Körfez Belediyesi Temizlik İşlerinde çalıştığı öğrenilen Serçe’nin polis ekiplerince yapılan incelemeler sonucu intihar ettiği belirlendi.

Serçe’nin acı haberini alan Körfez Belediyesi personelleri ve yakın arkadaşları de olay yerine gelerek Serçe hakkında polis ekiplerinden bilgi aldı. Olay yerinde polis ekiplerince tamamlanan inceleme işlemlerinin ardından Celal Serçe’nin cenazesi otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırıldı. Körfez Çamlıtepe Mahallesinde ikamet eden ve uzun yıllardır Körfez Belediyesi Temizlik işlerinde temizlik işçisi olarak çalışan Celal Serçe’nin bir süredir yaşadığı maddi sıkıntıları nedeniyle intihar ettiği öne sürüldü.

Evli ve 4 çocuk babası olan ve geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen Celal Serçe’nin acı haberi yakınları tarafından üzüntüyle karşılandı. Serçe, önceki Körfez Belediyesi Başkanı İsmail Baran döneminde temizlik yaptığı esnada bulduğu çanta içindeki 20 bin TL’yi sahibi M.S.’ye ulaştırmış ve gazetemiz tarafından düzenlenen ve geleneksel olan Doruktakiler 2015 değerlendirmelerinde Yılın İşçisi kategorisinde ödüle layık görülmüştü. Üstelik çantayı bulup sahibine teslim ettiği için M.S. tarafından verilen ödülü de kabul etmemişti. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

BENZER HABERLER