KOCAELİ
Abone olun

Alzheimer Yaşam Evi için büyük gün yarın!

Alzheimer hastalarının hayatla bağını kuvvetlendirecek, yakınlarına da destek olacak Alzheimer Yaşam Evi’nin kapıları yarın (Çarşamba) törenle İzmitlilere açılıyor
Alzheimer hastalarının yaşam standartlarını yükseltmek, hayata daha sıkı tutunmalarını sağlamak ve yakınlarına destek olmak için hayata geçirilen Alzheimer Yaşam Evi, yarın (Çarşamba) saat 14.00’da gerçekleştirilecek törenle kapılarını açıyor. Malta Mahallesi’nde hizmete girecek olan İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi ile Kocaeli’de bir ilke imza atılacak.
 
İLİŞKİLERİ GÜÇLENECEK
Toplumun her kesimine dokunacak projeleriyle örnek olan İzmit Belediyesi, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Alzheimer Yaşam Evi, İzmit’te yaşayan Alzheimer hastalarının hayatla kurdukları ilişkinin güçlenmesine, yaşam kalitelerinin artmasına ve hastalığın ilerlemesindeki risklerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olacak. 
 
ÜNİVERSİTEYLE BİRLİKTE
Etkinlik alanlarında Alzheimer hastalarının sosyal yaşama tam ve etkin katılımlarını sağlayacak olan Alzheimer Yaşam Evi, hasta yakınlarının kendilerine daha çok vakit ayırabilmelerine de yardımcı olacak. Yaşam Evi, Kocaeli Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı ve Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile koordineli olarak çalışacak.
 
İÇİNDE NELER OLACAK?
Zihinsel egzersiz odası, spor alanı, müzik-resim odası, meyve ve sebze ekilebilecek hobi bahçesi gibi Alzheimer hastalarının ilgisini çekecek ve keyifle vakit geçirebileceği aktivite alanlarının yer aldığı İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi, bir sosyal hizmet uzmanı, bir hemşire ve bir yaşlı bakım teknikeri ile hizmet verecek.

BENZER HABERLER