KOCAELİ
Abone olun

Çakar, “Biraz samimi olun”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in Fethiye Caddesi ile ilgili açıklamalarına cevap veren İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Biraz samimi olun gerisi hallolur” dedi

Fethiye Caddesi’nde AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, ilçe yöneticileriyle birlikte Fethiye Caddesi’nde esnaf ziyaretleri yaptı. Güney ziyaretlerin ardınan yaptığı açıklamada, “İzmit Fethiye Caddesi’nin yenilemesiyle ilgili bir yıldır tek bir çivi bile çakılmaması esnafımızda şaşkınlık ve endişe yaratmış durumda” ifadelerini kullandı. Güney’in bu açıklamalarına CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar’dan yanıt gecikmedi.

 

 

“ESNAFIN KAN AĞLADIĞI DÖNEMDEYİZ”

Çakar yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Akp İzmit İlçe Başkanı Güney, görüntüden ibaret Fethiye Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştiriyor, esnafın siftahsız dükkan kapatmasından, kepenk kapatan esnaftan, kirasını, sigorta primini, vergisini, faturasını, maaş ödemeyen esnaftan bahsetmiyor, esnafın asıl derdini gözardı edip, esnafın kan ağladığı böylesi bir dönemde siyaset yapıp İzmit Belediyesi’ne Fethiye Caddesi düzenlenmesinin neden başlanılmadığından yükleniyor

 

“BU NASIL PİŞKİNLİKTİR”

Sayın başkan orda ki esnafın sorunu Fethiye caddesinin düzenlenmesi değil, orda esnafın sorunu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin biran önce yapmaya başlaması gereken alt yapı sorunu da değil, orada esnafın sorunu: İş, aş, geçim kaygısız.  Biraz samimi olun biraz vicdanlı olun, emin olun gerisi hallolur çözülür. Sizlerin bu samimiyetsiz ve hamasetle siyaset yapma anlayışınızla ülke bu duruma geldi ekonomi bitik esnaf, çalışan mutsuz, huzursuz, gelecekten kaygılı.  Ancak siz bunları görmeyip sanki her şey yolunda güllük gülistanlıkmış gibi yapabiliyorsunuz ya hayret edilebilir bir durum içindesini.

 

 

“HALKI YANILTIYORLAR”

Tüm bunların yanında , Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Biz herşeyi yapalım destek verelim” dediğini İzmit Belediyesi’nin izin vermediğini belirtiyor. Bu nasıl bilgi yoksunluğu bir açıklamadır, halkı yanıltmadır. Ne üzücüdür ki Halkın bunlara inanabileceği düşüncesiyle hareket ediyor ve yalanlarınıza ortak arıyorsunuz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı herhangi bir hizmete İzmit belediyesinin izin verme gibi bir yetkisi yoktur, ne zaman kendi görev alanında çalışmasını,, hizmetini yapmışta ne zaman İzmit Belediyesi buna engel teşkil etmiştir.

 

 

“SİYASET YAPMAYI BIRAKIN”

Fethiye Caddesi düzenlenmesine de kamu zararına sebebiyet vermemek için alt yapı çalışmaları bittikten sonra başlayacağımız konuşulmuş, bu nedenle alt yapı çalışmalarına biran önce başlanılması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile görüşülmüş ancak hala başlanılmamıştır. Ama bugün kalkmış yalan konuşabiliyorsunuz. Halkı yanıltmaya buralardan siyaset yapmayı bırakın artık. Şöyle halkı düşünen, toplumun ortak menfaatini düşünen, halk kazansın, toplum refahı yükselsin, tek derdimiz sorunumuz sıkıntımız bu anlayışıyla siyaset yapabilmeyi öğrenseniz ne olurdu?

 

“ÖNCELİĞİNİZ ŞAHSİ ÇIKARLARINIZ”

Emin olun o zaman kazanan a partisi b partisi değil halk olurdu. Ama sizin önceliğiniz şahsi

çıkarlarınız olduğu için bu umurunuzda değil. Biz bu anlayışla siyaset yapıyoruz, belediye başkanlığının partili kimliğini bir kenara bırakarak, izmit’in tamamına hizmeti nasıl  götürebilirizin yarışı içindeyiz. Ama siz hala İzmit Belediyesi’ni kaybetmiş olmanın hazımsızlığı ile hizmet yapmak, ilçe belediye ile uyumlu, koordineli çalışmak, halkın sorunlarına çözüm getirmeyi düşünmek, daha başka nasıl projeler yapabilirizin çalışması yerine İzmit Belediyesini nasıl karalarız, nasıl zayıflatırız telaşı ve derdine düşmüş durumdasınız”

 

 

“DERDİMİZ HALKIN REFAHI”

Çakar son olarak AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’i halkın sorunlarına yüz çevirmeye davet etti. Çakar, “Bizim tek derdimiz halk ve halkın refahı. Sizleri de bu hırsınızdan vazgeçmeye siyaset kurumlarının asıl varoluş nedeni olan “Halkın Sorunlarına” yüzünüzü çevirmeye davet ediyoruz. İzmit Belediyesini yalan haberlerle karalamak bu halka bir fayda getirmez sayın başkan” dedi

BENZER HABERLER