KOCAELİ
Abone olun

Çakar Tutuş'a seslendi: Faturalardan sonra ne yapmayı düşünüyorsun ?

İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı BELSA Plaza’da bulunan İzmit Belediyesi Meclis Toplantısı’nda gerçekleştirildi. Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında gerçekleştirilen mecliste 14 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Mecliste yaşanan heykel tartışmasının ardından bir açıklamada CHP İlçe Başkanı Hakan Çakar'dan geldi.

"BİZLER İZMİT'İN GELECEĞİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ"

Çakar yaptığı açıklamada," Bilindiği üzere AKP Izmit Belediyesi Grup Başkan vekili Muharrem Tutuş   “Mayıs ayında ki meclis te ,heykellerle ilgili harçamaları sorduğun da sayın başkan kendisine cevabı vermişti.Fakat Muharrem bey ispat ederseniz istifa edeceğini söylemişti.Bugün ki meclis de sayın Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet AKP döneminde kesilen Faturaları  hem AKP li ve MHP li meclis üyelerine,hem de CHP li meclis üyelerine dağıttı. KDV  leriyle birlikte 4 milyonluk heykeller yapılmış,işin enterasan taraflarından biri de bu heykellerin hiçbir tanesinde  ATATÜRK heykeli yok.Nevzat Doğan başkanın Özel kalem müdürünün annesinin memleketi  Kayseriye park yapılmış,ve parka annnesinin adı verilmiş.Ne özelliği vardı o özel kalem müdürünün?Sayın Tutuş öncelikle buna cevap vermelisin.Muharrem Tutuş arkadaşımıza heykeller konusun da yanlış bilgi vermişler ,bizler bu zamana kadar sustuk,geçmişi sorgulayarak zaman kaybetmek istemiyorduk.Bizler İzmit'in geleceği ile ilgili planlamalar yapıp yeni projeler üzerine çalışıyoruz.

 

"MUHARREM TUTUŞ'A SESLENİYORUM"

Buradan AKP Meclis üyesi Muharrem Tutuş 'a sesleniyorum faturalardan sonra ne yapmayı düşünüyorsun? Ayrıca Cuma günü CHP İl Başkanımız ve yönetici arkadaşlar ile Akmeşe de ki esnaflarımızla ve vatandaşlarımız ile buluşmamızın kurgu olduğunu söyleyen Muharrem Tutuş 'a şunu belirtmek isterim. İl başkanımız her seferin de AKP İl başkanı sayın Mehmet Ellibeş'e davette bulunuyor ,istediği bölge de ki esnafları buyur beraber gezelim diye açık şekilde davet ediyor.AKP İl başkanı Sayın Mehmet Ellibeş hala İl başkanımıza cevap vermedi.AKP İzmit ilçe başkanı Ali Güney'e seslendim ondan da cevap gelmedi .Sayın Tutuş İkizli çeşme,İnönü caddesi,Yeşilova mahallesinde ki ,Sanayide ki, hatta Akmeşede ki esnafları buyur beraber gezelim kurgumu değilmi esnafın halini görürsün.

 

"KOLAYLIKLAR DİLEYEREK DÜKKANLARINDAN ÇIKTIK"

İzmit Belediye Meclisi AK Parti grubu üyesi Muharrem Tutuş, her konuda kamuoyuna yanıltmaya yönelik yaptığı yalan açıklamalarına bu kez geçtiğimiz günlerde Akmeşe’de gerçekleştirdiğimiz ziyaretleri de ekledi. İl Başkanımız Harun Özgür Yıldızlı ve il yöneticilerimiz ile ilçe örgütümüzün birlikte gerçekleştirdiği Akmeşe’deki ziyaretleri vatandaşlarımızın talebi üzerine yaptık. Vatandaşlarımızın Akmeşe’deki elektrik kesintileri için ‘Buraya gelip görüp, sesimizi duyurun’ talebi üzerine esnaflarımızı ve bölge sakinlerini ziyaret ettik. Hatta bu ziyaretleri video kaydına da alarak hem basın ile hem sosyal medya hesaplarımız aracılığı ile kamuoyu ile paylaştık. Söz konusu görüntülerde Muharrem Tutuş’un iddia ettiği gibi ne bir bakkal var ne de CHP’liyim sözü var. Parti üyemiz olan esnaflarımıza zaten bu tip algı operasyonlarına kalkışacaklarını bildiğimiz için sadece işlerinde kolaylıklar dileyerek dükkanlarından çıktık.

 

"PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYİZ"

Hatta bizler siyasi görüşüne bakmadan ziyaretlerimizi yapıyoruz Ve AKP meclis üyesi Hüseyin Alyüz'ü de ziyaret ederek sıkıntılar hakkında konuştuk.  Kürsüdeki her konuşması kara propaganda olan Sayın Tutuş’a ne İl Başkanımız Harun Özgür Yıldızlı’yı ne İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’i ne vatandaşımızın sesini duyurmak için gece gündüz sahada olan il ve ilçe örgütlerimizin çalışmalarını, ne de yıllar sonra İzmitlilere hak ettiği hizmeti götüren belediyemizin çalışmalarını peşkeş çektirmeyiz." dedi.

BENZER HABERLER