Abone olun

Çayırova’da grev başladı

Çayırova Belediyesi’nde işçiler greve başladı

Çayırova Belediyesi’nde 567 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamadı. İşçileri temsilen Hizmet-İş Sendikası ile Çayırova Belediyesi'ni temsilen Yerel-Sen arasında yapılan görüşmelerde ücreti 4 bin liraya çıkarmak için sendikaya teklif verildi. Ancak Hizmet-İş Sendikası işçilerin giydirilmiş net ücretlerinin 4 bin 200 ya da 4 bin 300 bandına çıkartılmasını istediği için görüşmelerde anlaşma çıkmadı. Çayırova Belediyesi'nde çalışan 567 işçi greve başladı. İki taraf arasındaki görüşmelerin ilerleyen günlerde devam etmesi bekleniyor.

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.