Abone olun

Çenesuyu’na yine zam geldi

Derince Belediyesi’nin iştiraklerinden olan Çenesuyu’na yüzde 37 oranın zam yapıldı. Bu zam ile birlikte Çenesuyu’nda son 3 ayda yüzde 68 oranında artış oldu

Derince Belediyesi’nin iştiraklerinden olan Çenesuyu’na geçtiğimiz Kasım ayında yüzde 23 oranın zam gelmişti. Döviz kurunun düşmesine rağmen maliyetlerde düşüş yaşanmaması nedeniyle su fiyatlarına ise bu kez yüzde 37 zam yapıldı. Geçtiğimiz gün zamlanan su fiyatlarına göre, yeni tarifeler ise şu şekilde:

 

YENİ TARİFE

0,5 Litre 12’li koli 8 TL’den 11 TL’ye yükseldi
1,5 Litre 6’lı koli 8 TL’den 11 TL’ye yükseldi
5 Litrelik 4’lü Koli 16 TL’den 22 TL’ye yükseldi
19 Litrelik damacana fiyatı 14 TL’den 18 TL’ye yükseltildi.

 

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.