Abone olun

CHP'de deprem

CHP Kartepe meclis üyesi Tugay Adak’ın intiharının ardından parti içinde sular durulmuyor

Kartepe Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyesi Tugay Adak, İzmit 42 Evlerdeki yaya üst geçidinden D-100 karayoluna atlayarak yaşamına son verdi. İşsiz olan Adak'ın ekonomik sıkıntılar nedeniyle yaşamına son verdiği öğrenildi. Adak'ın intiharı partili gençleri isyan ettirdi. Duruma öfkelenen partili gençler, partinin üst düzey yöneticilerine, TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’a ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e tepki gösterdiler. Haydar Akar’ın Tugay Adak’ın cenazesine gönderdiği çelenk atılırken, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in çelengi ise tepki amacı ile ters çevrildi.

 

"OLANLARI BİLİYORSUNUZ"

Adak’ın işsizlikten dolayı intihar etmesine nedeni ile partisine tepkili olan CHP Kandıra İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Uçar görevinden istifa ettiğini duyurdu. İstifasını duyuran Uçar istifası ile ilgili “Olanları biliyorsunuz, bundan sonra olacaklar da bundan farklı değil. Size karşı öfkem hiçbir zaman dinmeyecek. Cumhuriyet Halk Partisi Kandıra İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden istifa ettiğimi kamuoyuna saygılarımla duyuruyorum” ifadelerini kullandı.

 

“SOKAĞA BİLE ÇIKAMAM”

Kandıra Gençlik kolları Başkanı Oğuzhan Uçar’ın istifasından kısa bir süre sonra CHP Kartepe İlçe Yöneticileri Cihan Çakır, Fatih Harbi, Yasin Çakmak ve Elif Sert görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu. Sosyal medya hesabından tüm CHP Örgütlerini istifaya davet eden Çakır, çağrısından kısa bir süre sonra beraberinde 3 ilçe yöneticisi ile birlikte istifa etti. Ortak bir metin ile birlikte istifa eden yöneticiler, “Biz bugün Kartepe’li genç kardeşimizi imkansızlıklar yüzünden toprağa verdiysek, ben Cihan Çakır olarak Kartepe’de yöneticilik yapamam. Sokağa bile çıkamam. Cumhuriyet Halk Partisi’nden ki tüm görevlerimden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“ATAM KALK”

CHP’de uzun yıllar görev alan Ali Sarı’nın eşi Meltem Sarı da Kartepe Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tugay Adak’ın intiharı sonrası partiden istifa etti. Sarı istifasını “Atam kalk... Cumhuriyet Halk Partisi gençlerine sahip çıkmıyor” sözleriyle duyurdu.  Bilindiği üzere uzun yıllar CHP’de görev alan, CHP İzmit İlçe Eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın da basın danışmanlığını yapan Ali Sarı uzun süre işsiz kalmıştı. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunu olan Sarı’ya İzmit Belediyesi’nde iş verilmemiş, güvenlik görevlisi olarak işe başlamıştı. Sarı’ya parti tarafından sahip çıkılmaması da birçok partilinin tepkisini çekmişti.

 

“ZİHNİYETİNİZDEN UTANDIM”

CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları eski Yöneticisi Umut Bali, parti zihniyetinden usandığını belirterek partiden istifa etti. CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları eski Yöneticisi Umut Bali de partiden istifa ettiğini duyurdu. Bali yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti: “Çıkarları uğruna herkesi basamak gibi kullanan kongrelerde seçimlerde meydanlarda oy isterken gençlerimize önem veriyoruz, istihdam sağlayacağız ve buna benzer hikaye yazan parti vekilleri, belediye başkanı ve adayları utanmadınız ve sanırım bundan sonra da utanmayacaksınız ama ben sizden ve yalanlarınızdan usandım. Dipnot : Disiplin kuruluna vermeye zahmet etmeyin, sizlerden ve zihniyetinizden usandığımdan Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettim

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.