Abone olun

CHP’de istifalar devam ediyor

CHP Kartepe Meclis üyesi Tugay Adak’ın intiharından sonra istifalar devam ediyor. CHP Kocaeli Gençlik Kollarında iki kişi istifa etti

CHP Kartepe Meclis üyesi Tugay Adak’ın intiharından sonra CHP yönetiminde istifalar sürüyor. Bu kez CHP Kocaeli Gençlik Kolları yönetiminden iki kişi istifa etti. Bu kişiler ise CHP İl Gençlik Kollarında Eğitim Sekreteri olan Şüheda Polat ve CHP İl Gençlik Kollarında ve İl ana kademe yedek yöneticisi olan Gökhan Keser istifalarını sosyal medya üzerinden duyurdu.

 

CHP İl Gençlik Kollarında Eğitim Sekreteri olan Şüheda Polat istifasını, “Kocaeli Gençlik Örgütü'ndeki görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. Bu kararı almak çok zor olsa da içinde bulunduğumuz yozlaşmış düzene karşı tepkimizi ancak bu şekilde gösterebiliyoruz. ‘’Parti büyüklerinin’’ gençleri bu denli yalnız ve sahipsiz bırakması, bu şehir için canla başla çalışan gençlik örgütlerinin her seferinde görmezden gelinmesi, seçimden seçime aranan, çalıştırılan bir organ haline gelmesine göz yuman herkes bu istifadan kendisini sorumlu tutabilir. Yıllardır süre gelen problemlerin neticesinde bizler Tugay kardeşimizi kaybettik.. Tugay'ın kaybı bize şunu gösteriyor ki biz gençlerin yalnızca bir çelenklik değeri var ötesi yok..” sözlerini kullanarak istifasını duyurdu.

 

CHP İl Gençlik Kollarında ve İl ana kademe yedek yöneticisi olan Gökhan Keser ise istifasını şu ifadeleri kullanarak duyurdu:

 

“Yaşanan son olaylarlardan sonra bir kez daha görmüş olduk ki bu partinin sözde büyüklerinin ne bize ne de matemimize saygısı kalmamıştır. Bu yozlasmis ve kokusmus zihniyete karşı yapabileceğim en onurlu davranışı sergiliyor ve Cumhuriyet Halk Partisi 'ndeki tüm görevlerimden istifa ediyorum. Bugün o koltuklarda oturan siz ve sizin gibilerle son nefesimize kadar mücadele edip hesaplaşacağız ! Ve siz unutabilirsiniz ama biz unutmayacağız. Kalbimizdesin #TugayAdak”

BENZER HABERLER