Abone olun

CHP'li gençler yaz saatini protesto etti

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik sabit yaz saati uygulamasını protesto etmek amacıyla Kocaeli’ye geldi. Başkan Killik bu uygulamanın bazı enerji şirketlerine kar ettirmek amacıyla devam ettirildiğini belirtti

 

2016 yılında dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından enerji kaynak tasarrufu sağlamak amacıyla kalıcı yaz saati uygulamasına geçildi. 5 senedir ülkemizde uygulanan bu uygulamaya özellikle erken saatlerde uyanmak zorunda kalan vatandaşlar ve öğrenciler tepki gösteriyor.

 

“KAR AMAÇLI UYGULAMA”

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik sabit yaz saati uygulamasını protesto etmek amacıyla Kocaeli’ye geldi. İzmit Cumhuriyet Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Gençosman Killik; “Çocuklar aileleri korku içindeyken okullarına gidiyorlar. Bu uygulamanın hiçbir mantık ve bilimsel yönü yoktur. AKP hükümeti tarafından bu uygulama dayatılıyor. Bunun ne amaçla yapıldığı kamuoyunun takdiridir. Sabit yaz saati uygulaması hiçbir toplumsal temel olmadan bazı enerji şirketleri için kar amaçlı bir uygulama.

 

“AKP İKTİDARI ERİYOR”

Elektirk Mühendisleri Odası enerji tüketiminde yüzde 7’lik bir artış olduğunu belgeledi. Buna rağmen toplumdaki tepki gözardı edilerek bu uygulama devam ediyor. Ne yazık ki AKP iktidarı eriyor. Ve eridiğinin farkında olmadan topluma zarar vermeye devam ediyor. Bu uygulamadan derhal vazgeçilsin. Çocuklar psikolojik olarak bu karanlık ortamdan etkileniyor. İnsanların karanlıkta işe okula gitmesinin önüne geçilsin. Bizim geleceğimizi çaldılar. Çocuklarımızın geleceklerini ve güneşini çalmalarına izin vermeyeceğiz” sözlerine yer verdi. Açıklamanın ardından fenerler ile sabit yaz saati protesto edildi.

 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.