Abone olun

ÇYDD Kocaeli Şubesi’ne 46 yeni üye

ÇYDD Kocaeli Şubesi pandemi dolayısı ile ara verdiği üye toplantısına kaldığı yerden devam etti. İzmit Gülümse Cafe’de düzenlenen programda 46 yeni üye ÇYDD Kocaeli Şubesi’ne katıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Kocaeli Şubesi, İzmit Güşümse Cafe’de üyeleri ile bir araya gelip 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile pasta kesti. ÇYDD Kocaeli Şubesi ayrıca yeni üyelere rozet takdimi gerçekleştirdi. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı kahvaltılı programda üyeler birbirleri ile sohbet etme imkanı da buldu. Üye katılım programı en son 2019 yılında yapılmış ve o dönemden sonra pandemi nedeniyle ara verilmişti. Programda 46 yeni üyeye rozet takdim edildi.

 

“İYİ Kİ VARSINIZ”

Programda konuşan ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez; “Derneğimiz gücünü sizlerden alıyoruz. İyi ki varsınız. ÇYDD, çağdaşlık mücadelesinde 32 yılını tamamladı. Ülkenin gidişatını gören aydın kadınlar tarafından kurulan ÇYDD, bugünde aynı çizgisinde devam ediyor. Tüysüzler Mahallesi’nde iki tane eğitim merkezimiz var. Bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Çağdaşlık yolunda bizlere ışıklı yolu açan başta Prof. Dr. Aysel Ekşi ve Prof. Dr. Türkan Saylan’ı minnet ve özlem ile anıyorum. İyi ki bize bu mücadele yolunu açmışlar. Biz de onlar sayesinde nefes alabiliyoruz. Bizlere bu ışıklı yolu açan kurucularımızı da rahmetle anıyorum” dedi. 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.