Abone olun

Darıca’da anlaşma sağlandı

Darıca Belediyesi işçileri greve evet demişlerdi. Bugün Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ile Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık arasında yapılan toplantıda anlaşmaya varıldı. Bu anlaşmayı Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık sosyal medya hesabından duyurdu

Darıca Belediyesi işçileri kendi aralarında yapılan oylama sonucunda işçiler greve evet oyu vermişlerdi. Hizmet İş ile Darıca Belediyesi arasında yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varıldı. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık bu anlaşmayı sosyal medya hesabından duyurarak şu ifadeleri kullandı:

 

“Darıca Belediyesi işçisiyle güçlü…

 

Canla başla çalışan emekçi kardeşlerimiz için onların yüzlerini güldürmek, refah düzeylerini ve yaşam standartlarını arttırmak adına yoğun ve titiz bir çalışmanın sonucunda toplu iş sözleşmesini nihayete erdirdik.

 

Belediyemizin imkanları ölçüsünde şartlarımızı zorlayarak en iyi ücreti vermeye çalıştık.

 

Darıca Belediyesi olarak işçinin alın teri kurumadan hakkını verin anlayışıyla hareket ederek sürecin başından bugüne kadar her zaman işçimizin yanında olmaya gayret ettik.

 

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ve sendika temsilcilerine sürecin başından beri sergiledikleri tutum nedeniyle teşekkür ediyorum.

 

Sözleşmemiz Darıca Belediyesine ve tüm çalışan kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.”

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.