Abone olun

Dilovası’ nda çevre katliamı

Dilovası’ nda bulunan ve İzmit Körfezi’ ne dökülen Dilderesi’ nde çevre katliamı yaşanıyor. İddialara göre fabrikalardan atık sular dereye dökülüyor

Dilovası’nda  bulunan ve İzmit Körfezi’ne dökülen Dilderesi’nde, fabrikalardan döküldüğü iddia edilen atık sular çevre katliamı yaşanıyor. Suların döküldüğü bölgede yaşayan vatandaşlar kokudan nefes alamaz hale geldiklerini dile getirdi. Fabrikalardan geldiği iddia edilen atık sular nedeniyle derenin  renk değişimi yaşanırken, suyun döküldüğü yerlerde de su yüzeyinde kalın tabakalı bir köpürme yaşandı. Yerleşim yerlerine yakın bir noktada olması nedeniyle dereden endişe duyduklarını ifade eden çevre halkı yetkililerden yardım bekliyor.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=zdMLdhAeOSQ

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.