KOCAELİ
Abone olun

Eğlence sektörüne destek verilmeli

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, pandemi sürecinden en çok etkilenen eğlence sektörü çalışanlarını diledi. Çakar, zaman kaybetmeden müzisyenlere maddi ve manevi destek verilmesi gerektiğini söyledi

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve örgütü Kocaeli müzisyenleri derneğini ziyaret etti. Başkan Hakan Çakar, pandemi sürecinde yara alan eğlence sektörü çalışanlarını dinledi. Çakar, ziyaret sonrası açıklama yapan Çakar, “Ülkede müzisyenler, salgın olmadan önce çok düşük ücretlerle, sosyal güvenceleri ve iş güvenliği olmadan, günü birlik kazançla meslek ve sanatlarını yaptıklarını, salgınla beraber de ekonomik, sosyal ve psikolojik sorunlarla mücadele etmeye başladı. Esnafın, müzisyenlerin ve sanatçıların yaşadığı problemler ve beklentilerinin siyaset üstü bir konu olarak ele alınması gerekmektedir” dedi.


SIKINTILAR SADECE HAFİFLEYECEK

Müzisyenlere destek verilmesini ifade eden Başkan Hakan Çakar, “Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında iş yerleri geçici olarak kapatılan müzisyen ve sahne sanatçılarının borçları ötelenerek ve kredi olanakları yaratılarak desteklenmesi gerekmektedir. Müzisyen arkadaşlarımız bu süreçte müzik aletlerini satarak geçinmeye çalışmışlar artık ama dayanacak imkanlarının olmadığını söyledi. Zaman kaybetmeden, müzisyenlerimize maddi ve manevi destek verilmesi, kredi, kredi kartı ve varsa vergi borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi, normalleşme sürecine geçildiğinde uzun vadeli ve faizsiz meslek destek kredisi verilmesi, tüm sağlık giderlerinin ve ilaç masraflarının bir yıl süreyle devlet tarafından karşılanması gibi tedbirlerin, desteklerin alınmasını talep ediyoruz. Bu tedbir ve desteklerin biran önce alınması elzemdir. Tüm bunlar yapıldığında bile bu kardeşlerimizin ve ailelerinin yaşadığı sıkıntılar sona ermeyecek, sadece hafifleyecektir” dedi.

BENZER HABERLER