KOCAELİ
Abone olun

Emlakçılar Odası’nda sular durulmuyor!

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu ile yönetim kurulu üyesi Adem Kabul arasında devam eden ‘resmi evrakta sahtecilik, haksız kazanç’ polemiği devam ediyor

Kocaeli Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kabul geçtiğimiz günlerde Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu hakkında geçtiğimiz ay Cumhuriyet Savcılığına ‘resmi evrakta sahtecilik, haksız kazanç’ suçlarından suç duyurusunda bulunduklarını ifade etmişti. Hacıoğlu ise sürecin 8 ay önce başlatıldığını ancak böyle bir olayın olmadığını söylemişti. Hacıoğlu, “Kongre yaklaştığı için bizleri yıpratmaya çalışıyorlar” demişti.

 “EKSTRA 250 TL ÖDEYEREK ALABİLİYOR

Kabul sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Alpay Hacıoğlu kendisine güvenen meslektaşlarından her fırsatta çıkar sağlamaya devam ediyor. Emlakçılar için zorunlu hale gelen MYK belgesi ile alakalı özel firmalar ve bazı meslek odaları bedava ön eğitim veriyorken Alpay Hacıoğlu dernek üzerinden (KEMDER) kurduğu tezgâhla kişi başı 250 TL ücret karşılığı ön eğitim veriyor. Yani bir emlakçı meslektaşımız herhangi bir firmadan yaklaşık 1000 TL ye MYK belgesi alabiliyorken Alpay Hacıoğlu’ndan ekstra 250 TL ödeyerek alabiliyor.

“KORKU AŞILIYOR”

MYK belgesi ihtiyacı olan emlakçılar, Alpay Hacıoğlu’na danışıyorlar fakat başkan, emlakçılara ‘Başka firmalardan alamazsın, sorun yaşarsın, geçemezsin, gel bizden eğitim al, sınavda yardımcı oluruz’ gibi cümlelerle korku aşılayarak kendisinden ön eğitim almaya mecbur bırakıyor. Maalesef bu şekilde gözdağı vererek 250 TL karşılığı binlerce emlakçıya eğitim verdi, vermeye devam ediyor. Yani 250 TL çarpı binlerce emlakçı eşittir haksız kazanç.

“BİNLERCE KİŞİDEN BAHSEDİYORUM”

Bu sistemde tezgahladığı paranın az bir kısmını odaya bağış yapıyor ki yakalanırsa bir açıklaması olabilmesi ve göze batmaması için fakat paranın büyük kısmı nerede bilinmez. Lütfen anlattıklarımı sorgulayın. Arayın MYK belgesi alan meslektaşlarınıza danışın. Alpay Başkan’a güvenenler ekstra 250 TL ödediğini anlayacaklar. 3 kişi değil, 5 kişi değil. Binlerce kişiden bahsediyorum. 250 TL ekstra ödeyenler arasın başkandan paralarını geri istesin kimse çoluğunun çocuğunun rızkını böylelerine yedirmesin.” 

BENZER HABERLER