Abone olun

Enes Kara cinayetinin sorumlusu AKP iktidardır

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Enes Kara isimli gencin cemaat yurdunda baskıya dayanamayarak intihar edişine ilişkin, “Hiç kimse bu olayın üzerini örtmeye kalkmasın, suçluların korunması çabasına girmesin. Bu cinayetin sorumlusu AKP iktidardır” dedi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a soruyoruz: Enes Kara mektubunda diyor ki, ‘Kendim için bir şey istemiyorum, iki tane kız kardeşim var onların geleceğinden kaygım var'. Gencecik bir çocuk hayatına son verirken kız kardeşlerini düşünüyor.

*Peki bakanlık Enes Kara'nın kız kardeşlerini tespit ederek koruma altına almak için herhangi bir çalışma yaptı mı? Mesela bu kız kardeşler de gördükleri baskı nedeniyle intihara sürüklenirler mi, böyle bir ihtimali hiç göz önüne alıyor mu bu ülkenin bakanlığı?

*Çocuklarının göz göre göre intihara sürüklenmesine neden olan bu aileden bu iki kız çocuğunun korunmasına dair bakanlığınızın herhangi bir çalışması var mı? Mesela Sağlık Bakanı; Enes'in mektubunu okudunuz mu? Bir tıp öğrencisinin mesleğinde yaşayacağı sorunlara dair kaygılarla intihara sürüklendiğinin farkında mısınız?

*Mesela sağlık emekçilerinin özlük haklarına dair düzenlemeler bu vesileyle bir kez daha aklınıza geldi mi? Mesela son 5 yılda bu ülkede gencecik hekimlerin çalışamaz hale gelmesi, yurt dışına çıkmak zorunda kalması, görevi bırakması size bir işaret değil mi?

 

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.