Abone olun

Fatura kime kesildi?

Kocaelispor - Manisa Futbol Kulübü karşılaşmanın faturası ne hocaya ne de futbolculara kesilir?

Kocaelispor, bu sezon ligde oynadığı 20 maçta 10 galibiyet elde edebildi. Maç başına puan ortalaması ise 1,75. 1,2 ve 3’üncü liglerde 2 puan ortalaması seni şampiyon yapar. 1,60 puan ortalaması ise Play Off’dan umutların devam etmesine yardımcı olur. Bu verilere bakarak temsilcimizin yakaladığı puan ortamalaması hiç fena değil. Ama grubunda senden daha fazla doğru yapan takımlar yoksa. İşte o takımlarda Kocaelispor’un bulunduğu 2’inci lig Beyaz Grup’ta var. Adı ise bugün mağlup olduğumuz Manisa Futbol Kulübü.

 

KİMİSİ FATURAYI HOCAYA KESERKEN KİMİ İSE MANİSA'NIN BU LİGTE YENİLMEZ OLDUĞUNU KABUL ETTİ

 

Sezon başı ve devre arası fazlasıyla para harcadığımız takımımız, en yakın rakiplerini mağlup etmekte zorlanmaya devam ediyor.  Bu ligin hatta bir üst ligin oyuncularından kurulu temsilcimiz, yeni hocası Mustafa Reşit Akçay önderliğinde çıktığı 2’inci maçında mağlup oldu. Kimisi faturayı çiçeği burnunda hocasına keserken, kimi Manisa Futbol Kulübü’nün bu ligde yenilmez olduğu gerçeği kabul etti. Sonuçta karşında 20 maçın 17 tanesini almış ve hiç kaybetmemiş bir takım var.

 

BİZ NEYİ YANLIŞ YAPTIK?

 

Manisa temsilcisi neyi doğru yaparken biz yanlış yaptık? Rakibin kadrosunu isim isim incelediğimizde Kocaelispor’dan çok önde olmadığını görüyoruz. Fakat rakibin bu yatırımı uzun yıllardır yapıyor ve sürdürüyor olması farkı ortaya çıkarıyor. Kocaelispor ise, en iyiyi alırsak belki şampiyon oluruz ANLAYIŞI ile devam etmekte ve kadro devamlılığından çok uzakta. Bu seneki 3’ün teknik adam olan Mustafa Reşit Akçay ile yola devam ediliyor olması bunun en güzel örneği. O halde faturayı ne hocaya ne de futbolculara kesebiliriz. Faturayı sadece anlayışa kesilir.

BENZER HABERLER