KOCAELİ
Abone olun

Fırıncılar ekmeği 2 TL yapmak istiyor, gramajı ise belli değil

Kocaeli’de ekmeğe yapılması planlanan zam uzun süredir kamuoyunu meşgul ediyordu. Yeni yıl ile birlikte birçok kaleme zam gelmesi ile birlikte fırıncılar 230 gramı 1 lira 75 kuruştan satılan ekmeğe zam yapmaya hazırlanıyor.

Yüzde 15 oranında yapılması planlanan zam oranı için değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Kocaeli’deki bütün fırınlarda ekmeği 2 liradan satmayı planlıyoruz. 230 gram olan ekmeğin gramajında ise değerlendirmelerimiz devam ediyor. Fırıncı esnafımızın gider kalemleri her geçen gün artmakta. Un,vergi ve dükkan giderlerini karşılamak için ekmeğe zam kaçınılmaz.

 

Önümüzdeki günlerde Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ile bir araya gelip süreci değerlendireceğiz. Bazı basın yayın organlarında Vali Bey’in zamma karşı olduğu haberleri çıkmakta. Bu tür haberlere itibar etmeyiniz. Ekmeğe zam konusunda şu anlık bir sıkıntı yok. Sadece rakamlar üzerinde görüşmeler devam ediyor. Ama dediğim gibi ekmek 2 lira olacak. Pandemi süreci nedeniyle gelir kaybına uğrayan vatandaşları da düşünüyoruz. Kimsenin bundan şüphesi olmasın” dedi

BENZER HABERLER