Abone olun

Fırıncılar zammı ekonominin kötü olmasına bağladı

Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Sarı, Kocaeli’de ekmeğe yapılan zammını değerlendirdi

Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Sarı, Kocaeli’de ekmeğin 2 TL olmasının ardından bir açıklama yaparak ekmek zammını, ekonominin kötü gidişi ve un fiyatlarına gelen zamma bağladı. Ali Sarı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bildiğiniz üzere tüm dünya ile birlikte ülkemizde de salgın sebebiyle ekonomimiz oldukça zor bir dönemden geçmekte. Tabii ki bu süreç bizleri de oldukça etkiledi. Özellikle başta un olmak üzere mayada, doğalgazda, elektrikte, yakıtta ve işçilik ücretlerindeki artışlar zorunlu olarak bizlerin de girdi maliyetlerini arttırdı. Bu nedenle, 06 Şubat 2021 tarihinden itibaren, tüm girdilerimizde yüzde 50'ye yakın bir artış söz konusu iken, bizler, 230 Gram ekmeğimizi, gramajı sabit tutarak, yüzde 14'lük bir artışla 2.00 TL.yapma zorunluluğu doğmuştur. İnanıyorum ki, hem salgın sürecinde hem de ekonomik olarak esnafımızın hayatiyetinin devamında, bu zor donemi de birlikte aşacağız.

HALK EKMEK SATIŞLARIMIZ DEVAM EDECEK

Buradan vatandaşlarımız için var olan uygulamalarımızdan da bahsetmek istiyorum. Kocaeli genelinde Halk ekmek satışlarımız devam edecektir. Askıda ekmek uygulamasının sağduyulu vatandaşlarımızın katkısıyla artacağı kanaatindeyiz. Takriben , 500 fırında 100 ekmek üzerinden hesapla 50.000'e yakını ekmeğimizi dar gelirli ailelerimize ulaştırmayı sürdüreceğiz.  İsrafın önlenmesi ve daha çok ekmek tüketen vatandaşlarımıza destek olmak gayesiyle  akşamdan kalan ekmeklerimizi , takriben 50.000 civarında ,yarı fiyatına halkımıza ulaştırma çabası içerisinde olacağız. İlimiz genelinde Sosyal Yardımlaşma Vakfı üzerinden 50.000 aileye 4625 indirimli ekmek satışlarımız fırınlarımızdan devam edecektir... (50.000 aile X 4 kişi - 200.000 kişiye) Alim gücü olmayan ailelerimiz Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odasına bildirilmesi durumunda ekmek ihtiyaçlarını ÜCRETSİZ bir şekilde karşılamaya devam edecektir. Amacımız, her zaman söyleye geldiğimiz gibi, kalite ve hijyeni birincil öncelik olarak kabul edip vatandaşlarımıza en iyiyi,en hesaplı şekilde ulaştırmaktır.”

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.