Abone olun

Gençosman Killik, Tugay Adak’ı unutmadı

Ekonomik zorluklar yaşadığı gerekçesiyle intihar ettiği iddia edilen CHP Kartepe Belediye Meclis Üyesi Tugay Adak’ın mezarını yeni başkan seçilen CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ziyaret etti

CHP Kartepe Belediye Meclis Üyesi Tugay Adak, 9 Şubat 2021 Salı günü, gece yarısında İzmit Körfez Mahallesi 42 Evler semtinde bulunan Fatma Seher Kara Üst Geçidi’ne çıkarak intihar etti. Adak’ın geçim zorluğu nedeniyle intihar ettiği iddialarının ardından CHP Kocaeli Gençlik Kolları Örgütü, il örgütünü hedef almıştı. Tugay Adak’ın bu süreçte yalnız bırakıldığını iddia eden CHP’li gençler ile parti yönetiminin bir süre arası açık kaldı.

 

“HEP BİZİMLESİN”

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, 2 hafta önce yapılan seçim ile koltuğa oturdu. CHP Konya Gençlik Kolları eski Başkanı da olan Killik’in genel başkanlık serüveninde uğradığı ilk illerden birisi Kocaeli oldu. Tugay Adak ile de arkadaş olduğu öğrenilen Killik, ilk iş olarak Adak’ın mezarını ziyaret etti. Adak’ın mezarı başında dua eden Killik, mezara “Hep bizimlesin” yazılı çiçeği bıraktı. 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.