Abone olun

Gölcük Belediyesi 'Musluk' açtı

Kocaeli’de Gölcük Belediyesi’ne ait olan Değirmendere Yukarı Mahalle Osmanlı Dönemi Tarihi Hamamı’nda sıcak su onlarca yıl sonra yeniden aktı. CHP’yi musluk açılışı yaptığı için eleştiren AK Partili Belediyelerde bu kervana katılmış oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 26 Mayıs 2020 tarihinde Tarihi Yarımada’da III. Ahmed Çeşmesi’nin açılışını gerçekleştirmişti. Bu açılışta çekilen ‘musluktan su akıtma’ görünümlü fotolar sosyal medyada AK Partililer ve iktidara yakın gazeteciler tarafından alay konusu olmuştu.

 

AK PARTİLİLER ALAY ETMİŞTİ

AK Partililer tarafından VIP su akıtma töreni ismi verilen açılış için AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Türk siyaseti böyle açılış görmedi, Kılıçdaroğlu musluk açmış” demiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise konuşmalarında ‘musluk açılışı’ törenine göndermelerde bulunmuştu. Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde gerçekleşen musluk açılışına Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’da katıldı.

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.