Abone olun

Halk sizi muhalefetle uğraşın diye seçmedi!

Partisini eleştiren Başkan Büyükakın’a yüklenen CHP’li Tanış, “Halk sizi işi gücü bırakıp muhalefeti eleştirin diye mi seçti” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Orhan Tanış, Başkan Büyükakın’ın partisinin danışma meclisini eleştirmesi üzerine konuştu. Sosyal medya hesabından Başkan Büyükakın’ı eleştiren CHP’li Tanış, “Vaziyetiniz bu halde iken işi gücü bırakıp muhalefete laf yetiştirin. Halk da zaten sizi bunun için seçti” dedi.

 

‘ÇEVRE KİRLİLİĞİ DAYANILMAZ BOYUTTA’

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Orhan Tanış, “Kocaeli halkı size bu kente hizmet edin diye oy verdi. Kocaeli’nin temel sorunlarından. Ulaşımın durumu ortada. Çöp sorununda atılan tek adım, yabancı ülkelere teknik geziden ibaret. Deniz ve çevre kirliliği artık dayanılmaz boyutta. Bu kadar kirlenmeyi hava kusuyor, deniz kusuyor kaldıramıyor. Cengiz Topel Havaalanı, atıl vaziyette dururken Sabiha Gökçen Havaalanı’na otobüs kaldırmakla övünmek ne acı” şeklinde konuştu.

 

‘DENİZ ULAŞIMI SIFIR’

Eleştirilerini sürdüren CHP’li Orhan Tanış, “Demiryolumuz var, banliyö trenimiz yok. Körfez kentiyiz, deniz ulaşımı sıfır. Kentsel dönüşümde başarıya ulaşmış örnek bir çalışmanız yok. 15 yılda yaptığınız sadece 15 kilometre tramvay ile övünüp kendinizi avutun. Körfez Kartepe metrosunda havlu atın. Darıca Gebze metrosunu bakanlığa devredin. Karamürsel İzmit arası raylı ulaşımı hiç düşünmeyin. Bir ilçe belediyesin yapacağı yatırımlar ile övünün. Vaziyetiniz bu halde iken işi gücü bırakıp muhalefete laf yetiştirin. Halk da zaten sizi bunun için seçti. Bravo” ifadelerini kullandı.

 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.