KOCAELİ
Abone olun

İzmit Belediyesinden ailelere su tasarruf kartuşu hediye

Çevreyi ve su kaynaklarını korumanın önemini her fırsatta dile getiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, LGS sınavı öncesinde çocuklarını sınava getiren ailelere su tasarruf kartuşu hediye etti
Pandeminin tüm değerleri yeniden hatırlattığını dile getiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet son günlerde Marmara Denizi’nde aktif hale gelen deniz salyası (müsilaj) sebebiyle de doğayı korumanın, çevreyi kirletmemenin ve tasarruf yapmanın ne denli önemli olduğuna dikkat çekiyor. Bu kapsamda Çevre Koruma Haftası’nda bir dizi farkındalık etkinliği düzenleyen başkan Hürriyet, bugün gerçekleştirilen LGS sınavı öncesinde öğrencilerin ailelerine su tasarruf kartuşu hediye etti. 
 
DEVİR; TASARRUF DEVRİ
 
Yalnızca doğayı ve suyu korumanın önemi değil, aynı zamanda pandemi sürecinin vermiş olduğu ekonomik bunalım sebebiyle de aileleri tasarrufa teşvik eden İzmit Belediyesi, su tasarruf kartuşunu İzmitlilere teslim ederek farkındalık oluşturmayı hedefledi. İzmitliler, aile bütçesine katkı vermek, azalan su rezervlerini korumak ve kuraklığı önleyerek yüzde 30’a varan su tasarrufu sağlamak isteyen İzmit Belediyesine anlamlı hediye için teşekkür etti. 

BENZER HABERLER