Abone olun

Kartepe greve evet dedi

Kartepe Belediyesi Kartepe A.Ş çalışanları için devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde masada anlaşma çıkmazken bugün yapılan grev oylamasında evet kararı çıktı

 

Kartepe Belediyesi Kartepe A.Ş çalışanları için devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde masada anlaşma çıkmadı. Belediye-İş ve işveren sendikası Yerel-Sen arasında devam eden sözleşme görüşmelerinde arabulucu sürecinde de anlaşma sağlanmadı. Sendika, arabulucu raporunun gelmesi ile birlikte grev kararını aldı. Kartepe Belediyesi’nde sendikaya bağlı işçiler bugün grev için oylama gerçekleştirdi.

İŞÇİLER OY KULLANDI

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde sabah 10.00 da başlayan grev oylaması için belediyenin sendikaya bağlı işçileri oylarını kullandı.  Sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen grev oylamasına katılım sabah erken saatlerde yoğun bir şekilde başlarken olumsuz bir tablo ile karşılaşılmadı.

GREVE EVET

Yapılan oylamada 483 işçiden 379’u oy kullandı. Oylama sonucunda 371 işçi greve evet derken, 6 işçi ise hayır kararı verdi. Oylamada 2 işçinin kullandığı oy geçersiz sayılırken, Kocaeli genelinde en yüksek greve evet diyen işyeri oldu. Oylamayla birlikte, işçiler greve gidebilecek. Önümüzdeki süre içinde anlaşma sağlanmazsa sendika grev uygulama tarihini açıklayacak ve greve çıkacak.

 

 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.