Abone olun

Kartepe’de gelişme olmazsa sendika grev tarihini açıklayacak

Kartepe Temizlik A.Ş. işyerinde geçtiğimiz gün yapılan grev oylamasında 379 üye 371’i greve ‘Evet’, 6’sı ‘Hayır’ ve 2’si ‘Geçersiz’ oy kullandı

Belediye İş Sendikasının yetkili olduğu Kartepe Temizlik A.Ş’de yapılan grev oylamasında işçiler greve evet demişti. Belediye İş Sendikası’nın istediği teklif Kartepe Belediyesi tarafından kabul edilmezken, Sosyal haklar ve ikramiyeler konusunda da ,işçilerin istediği sonuç alınamadı. Belediye İş Sendikası işçiler için giydirilmiş haklar ile birlikte 5 bin TL’lik bir teklif sunarken,  Kartepe Belediyesi buna karşılık olarak 3 bin 750 TL teklif etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Hizmet İş ile dün imzalanan sözleşmenin ardından, işçileri belediyenin teklifinin kabul edilemez olduğu konusunda birleşti. Eğer kısa sürede bir gelişme olmazsa sendika greve çıkılacak tarihi açıklayacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kartepe,grev, belediye iş, kartepe belediyesi grev,korkusuz kocaeli, kocaeli grev

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.