Abone olun

Koç, “Bedeli yine halk ödüyor”

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, ekmeğe yapılan zamların ardından, “Bedeli yine halk ödüyor” dedi

 

Kocaeli’de ekmeğe zam yapılacağı veya gramajının düşürüleceği haberleri üzerine basın açıklaması yapan Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, ekmeğin halkın temel gıda maddesi olduğunu ve bu süreçte ekmeğe yapılan zammın insanları direkt olarak açlığa terk etmek anlamına geleceğini belirtti. Koç açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı, “Gelinen nokta göstermektedir ki bu hükümet pandemi sürecinde yaptığı yanlış hamlelerin bedelini yine halka ödetmekten öteye geçemeyecek.

 

ASGARİ ÜCRET İHTİYAÇLARDAN UZAK

Ülkenin en önemli sanayi kentlerinden birisi olan Kocaeli’nde çalışanların büyük bir çoğunluğunu etkileyen asgari ücret açıklaması halkımızın ihtiyaçlarından çok uzaktır tüketmiştir. Esnaf iflas noktasında olup, pek çoğu zaten kepenklerini kapatmıştır. Bugün kentimizin en işlek caddelerinde bile kiralık, satılık, dükkân tabelası, açık iş yerlerinin sayısını geçmiştir. Kira ödemeleri , Faturalar, Vergiler, KDV, Banka Kredi ödemeleri derken zaten güçlükle ayakta durmaya çalışan Esnaflarımız zor şartlarda geçimlerini sürdürmeye çalışmaktadırlar. Hükümet ve yerel yönetimler ise yardım yapıyorum algısı oluşturmaktadırlar. Bahsedilen yardımların rakamları çok düşük, minimum seviyede olup yetersizdir.

VALİ YAVUZ’DAN RİCA EDİYORUZ

En son 17 Ocak 2020 tarihinde ‘güya zam yapılmayarak,’ gramajı 230 grama düşürülerek 1.75 TL’ye satılan ekmek , bu yıl gramajı aynı kalarak % 15 zamla 2 TL’den satılmaya başlandı.Zaten işsizlik ve ödenemeyen maaşlar nedeniyle alım gücü sıfırlanan vatandaşımıza bir darbede ekmek fiyatlarından gelmiş olacaktır. Oysa Sayın Hükümet yetkilileri her şey güllük gülistanlık, dünya bize gıpta ile bakıyor diyerek adeta milletin aklıyla ve yaşadıklarıyla alay etmektedirler. Bu durum saray ahalisi tarafından vakti zamanında “Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler’ diyenleri anımsatmaktadır. Devletimizin Valisi Sayın Seddar Yavuz’dan bu zorlu ve hassas dönemde vatandaşlarımıza sahip çıkmasını talep ediyoruz” 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.