Abone olun

Kocaeli Tugay'a bakamadı

CHP’li gençler geçtiğimiz günlerde intihar eden Tugay Adak için gerçekleştirdiği basın açıklamasında konuşan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz “Türkiye’ye bakan Kocaeli bir Tugay’a bakamadı” dedi

CHP’li gençler, geçtiğimiz günlerde Fatma Seher Üst Geçidi’nden atlayarak intihar eden CHP Kartepe Belediye Meclis Üyesi Tugay Adak için basın açıklaması gerçekleştirdi. İl binasın önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, CHP Eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Selman Yıldırım, ilçe başkanları ve çok sayıda genç katıldı.

 

“BIRAKIN ACIMIZI YAŞAYALIM”

Basın açıklamasında ilk konuşan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, “İmkan kapıları yüzüne kapanan, kazansın diye çalıştıklarının ona iş vermediği Tugay kardeşimiz için buradayız. Tugay kardeşimizin vefatının ardından siyasi sözler eden kim varsa kınıyoruz. Acımız taze, bırakın acımızı yaşayalım” dedi.

 

“AYNI UMUDU PAYLAŞMAKTAYIZ”

Karakadılar’ın ardından söz alan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz “Tugay’ın hikayesi gençlik kollarındaki birçok arkadaşımızın hikayesidir. Tugay’ın hayatını kaybetmesi bir şeyin sebebi değil, sonucudur. Gençlerin işsizlik sorununun bir sonucudur. Tugay hepimizin yoldaşıdır. Biz aynı umudu paylaşmaktayız.

 

“KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAKTIR”

Sorulacak bir hesap var ise bu aile içindekilerden bu çıkacaktır. Bunun hesabını sormak benim görevim. Biz gençlik kolları olarak sonraki süreçle ilgili taleplerimizi ilettik. Her gelişme Kocaeli kamuoyu ile paylaşılacaktır. Türkiye’ye bakan Kocaeli bir Tugay’a bakamadı” dedi. Genel başkanın konuşmasının ardından CHP İl Gençlik Kolları tarafından Tugay Adak’ın ağzından kaleme alınan yazı okundu ve program sonra erdi.  

 

TEPKİ GÖSTERDİLER

Tugay Adak’ın ağzından yazılan mektup okunurken CHP Gençlik Kolları, TBMM Başkanvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e tepki gösterdi. Gençlik Kolları, basın açıklaması ve sloganların ardından il binasının önünden ayrıldı

BENZER HABERLER