KOCAELİ
Abone olun

Kocaeli’de 15 Şubat’ta kaç öğrenci okula başlayacak?

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yaptığı açıklamada 15 Şubat’ta kaç öğrencinin Kocaeli’de okula başlayacağını açıkladı

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan  açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 01.02.2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda yüz yüze örgün eğitime kademeli olarak başlanması kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün yazısı ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararları doğrultusunda ilimizde kademeli olarak yüz yüze eğitime başlanması için gerekli hazırlıklar tamamlanmıştır.

15 Şubat 2021 tarihi itibariyle ilimiz genelinde geçerli olmak üzere;

  1. Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılmasına,
  2. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmî ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyeleri ile bu okulların bünyesindeki ana sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılmasına,
  3. Tüm bağımsız resmî anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 (beş) gün ve günde 6 (altı) etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılmasına karar verilmiştir.

Okullarımızda gerekli tüm önlemleri aldık

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün yazısı ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararları çerçevesinde yüz yüze eğitime geçmesi uygun görülen okullarımız, 15 Şubat’ta başlayacak şekilde yüz yüze eğitime hazırlandı.

  • Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde il genelindeki okullarımızın tümü hazırlıklarını tamamlayarak belgelendirme başvurusu yaptı ve yapılan incelemeler sonucunda tüm okullarımıza "Okulum Temiz" belgesi verildi.
  • “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" uyarınca, okullarda tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi.
  • İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İlçe müdürlükleri koordinasyonunda, yüz yüze eğitime başlayacak tüm okullara ihtiyaç duydukları dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri ulaştırıldı.
  • Okul içerisinde öğrenci, öğretmen ve diğer çalışanların maske kullanımıyla ilgili belirlenen kurallar ve gerekli uyarılar yazılı ve görsel olarak paylaşıldı.
  • Okullarda temizlik görevlilerinin iş esnasında maskenin yanı sıra eldiven, bone ve benzeri korucuları kullanmaları için önlem alındı. Okullarda belirlenen noktalarda maske, eldiven gibi atıklar için ayrı olmak üzere elle temas etmeden açılıp kapanabilen atık kutuları yerleştirildi.
  • Eğitim ortamlarının düzenli olarak doğal yollarla havalandırılması için gerekli düzenlemeler yapıldı. Alanların taşıdıkları hijyen riskine göre sıklıkta temizlik ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirildi.

 

KOCAELİ İLİNDE 15 ŞUBAT 2021 TARİHİ İTİBARİ İLE YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK OLAN OKUL, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ SAYISI

OKUL SAYISI 136

ÖĞRETMEN SAYISI 979

ÖĞRENCİ SAYISI 13.219

 

OKUL ÖNCESİ

58 OKUL

476 ÖĞRETMEN

7 BİN 662 ÖĞRENCİ

 

İLKOKUL

43 OKUL

236 ÖĞRETMEN

3 BİN 158 ÖĞRENCİ

 

ORTAOKUL

35 OKUL

267 ÖĞRETMEN

2 BİN 399 ÖĞRENCİ”

BENZER HABERLER