Abone olun

Kocaeli’de hastaneye gidecekler dikkat! Sağlık çalışanları iş bırakacak

Kocaeli’de sağlık çalışanları, 6 Aralık Pazartesi günü 1 günlük iş bırakma eylemi yapacak.

Türk Sağlık Sen’den konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

 

 SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAKLARINIZA SAHİP ÇIKIN

Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Türk  Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan iş bırakma eylemine tüm sağlık çalışanlarını haklarına sahip çıkmak için davet ederken yaptığı açıklama da ise, “Genel Merkez yönetimimiz tarafından Sağlık Bakanlığı ve Üniversiteler bünyesindeki sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelin mali ve özlük haklarına ilişkin olarak ortaya konulan hukuki düzenleme ve tekliflerin personeller arası ayrımcılık oluşturması, çalışma barışını bozması, düzenleme ve teklifler ortaya konulurken eşitliğe ve hakkaniyete aykırı hareket edilmesi sebebiyle Sağlık Bakanlığı ve üniversiteler bünyesindeki sağlık kurum ve kuruluşlarında ( 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Acil Servisler, Acil ameliyathaneler hariç) 03.12. 2021 tarihinde 1 saat mesaiye geç başlanılmasına, 06.12.2021 tarihinde 1 gün iş bırakma eylemi yapılmasına karar vermiştir.” dedi.

 

 

VATANDAŞIMIZDAN DESTEK İSTİYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü iş bırakma eylemi ile ilgili vatandaştan da destek beklediklerini belirterek, “ Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi olarak 6 Aralık Pazartesi günü yapacağımız iş bırakma eylemimize bir destekte vatandaşımızdan bekliyoruz. Pandemi sürecinde her daim yanlarında olan hekimlerimizle birlikte sağlık çalışanlarımızın 6 Aralık Pazartesi günü 1 günlüğüne yanlarında olmalarını ve vatandaşımızdan sağlık çalışanlarının yapmış olduğu iş bırakma eylemine destek vermelerini istiyoruz. Vatandaşlarımız pazartesi günü sağlık kuruluşlarımıza gelmeyerek böyle bir desteği verebilirler.

 

 

6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ.

Bizler insanca bir yaşam için, her geçen gün kötüleşen çalışma şartlarının iyileştirilerek, güvenceli ortamda çalışmalarının sağlanması,  ekonomik olumsuzlukların düzeltilmesi ve kayıpların telafi edilmesi, ilgililerin dikkatini çekilmesi ve yasal düzenlemelerin ivedilikle çıkarılması için yasal hakların kullanılması gerekiyor. Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarımızda 1 gün boyunca iş bırakacağız. Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak 6 Aralık Pazartesi günü saat: 12.30’da Kocaeli Devlet Hastanesi önündeki basın açıklaması ile bir kez de tüm sağlık çalışanlarımız ile Sağlık Bakanlığı yetkililerini uyaracağız. Sağlık bir ekip işidir ve tüm sağlık çalışanlarının özlük hakları ve mali hakları için gerekli düzenlemelerin istiyoruz.”

 

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.