KOCAELİ
Abone olun

Küçükkaya memleket hareketine geçmez

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP’den istifa edip Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne katılma düşüncesi ile ilgili, “Küçükkaya memleket hareketine geçmez” dedi

CHP Yalova eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce başlattığı Memleket Hareketi çalışmasının ardından parti kurma kararı aldı. İnce, parti kurma hazırlığı yaparken CHP’den istifalar da art arda gelmeye başladı. Yalova Milletvekili Özcan Özel, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’un CHP’den istifa etmesi sonrası İnce’nin yeni kuracağı partiye geçecekleri iddia edildi.

 

KÜÇÜKKAYA, KOCAELİ’DEKİ DESTEKÇİSİ

Kamuoyu CHP’den gelecek başka istifa seslerini bekliyor. CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’da ilimizde Muharrem İnce’nin bilinen en önemli destekçisi. İnce’nin Kocaeli’de düzenlediği Memleket Hareketi programını bizzat Küçükkaya organize etmişti. Küçükkaya’nın ismi şu sıralar İnce’nin kuracağı yeni partinin Kocaeli il başkanlığında geçiyor. Küçükkaya, şu an konuyla ilgili açıklama yapmak istemiyor.

 

KULAĞIMA GELMEDİ

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, konuyla ilgili durum değerlendirmesi yaptı. Çakar “Şu ana kara CHP’den istifa etmek gibi düşünceleri olup Memleket Hareketi’ne gidecek isimler benim kulağıma gelmedi. Giderlerse bir tepki vermeyiz yolları açık olsun. Eski İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’dan da istifa talebi gelmedi. Geleceğini de sanmıyorum. Küçükkkaya böyle bir şey yapmaz. Ayrıca CHP’den Memleket Hareketi’ne geçecekler de yüzde yüz Millet İttifakı’na destek verecektir. Gidip de Cumhur İttifakı’na destek olacaklarını sanmıyorum” açıklamasında bulundu.

BENZER HABERLER