Abone olun

Leyla Atakan unutulmadı

Türkiye’nin seçilmiş ilk kadın Belediye Başkanı Leyla Atakan vefatının 50’inci yılında mezarı başında anıldı

Türkiye’nin tek dereceli seçimle seçilen ve ilk kadın belediye başkanı olan İzmit Belediyesi eski Başkanı Leyla Atakan, Gölcük’te 1971 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti. İzmit’te derin izler bırakan Atakan, vefatının 50’nci yılında da unutulmadı. Bağçeşme Mezarlığı’nda düzenlenen anma programında Leyla Atakan’ın yanı sıra aynı kazada hayatını kaybeden dönemin meclis üyeleri İsmail Kolaylı, Abdullah Yüksel ve Feridun Özbay’da anıldı

 

KATILIM YOĞUN OLDU

Anma programına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanvekili Ayşegül Babacan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediyesi MHP Meclis Üyesi Engin Duymaz, İzmit eski Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya, CHP önceki dönem İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, DİSK Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük katıldı.

 

“GÜZEL İZMİT İÇİN”

Anma programında Leyla Atakan adına Bağçeşme Camii İmamı Hüseyin Ayaz’ın okuduğu dua sonrası açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; “Elim bir trafik kazası sonrası vefat eden Leyla Atakan’ı anmanın en güzel yolu onun izinden yürümektir. Bu sorumluluklarımızı elbette hiç unutmayacağız. İsmail Kolaylı, Abdullah Yüksel ve Feridun Özbay’ı saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. Bize bıraktıkları bu güzel İzmit için hepsine teşekkür ediyorum” dedi. 

BENZER HABERLER