Abone olun

Malum Sen’ den istifa edin ve sendikamıza gelin

TES Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Memur Sen’i eleştirdiği açıklamasında “Tüm eğitim çalışanlarını, sendikal işleyiş dışında her şeyi yapan Malum Sen’den istifa edip sendikamıza davet ediyorum” dedi

Memur ve emeklilerin maaşına yapılacak zam, kasım ve aralık enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından netleşecek. Memur ve emekli maaşlarında enflasyon, yapılacak zamların üzerinde olursa bu fark da zamma eklenecek. Öte yandan yaklaşık 2 Milyon sendikalı memura 400 TL toplu sözleşme ikramiyesi ödenecek. Milyonlarca memur ve memur emeklisinin toplu sözleşme zammı, geçtiğimiz ağustos ayında belli olmuştu. Buna göre; 2022 yılı için yüzde 5+7, 2023 yılı için ise yüzde 8+6 olmak üzere maaşlarda iki yıl süresince kümülatif yüzde 28.62’lik bir artış olacak.

ÜYE OLMAYA ÇAĞIRIYORUM

Kasım ve Aralık ayı enflasyon oranı, açıklanmadan önce açıklama yapan Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, anlaşma tarafı Memur Sen’in memurun hakkını korumadığını ifade etti. Memurların hakkını korumak adına Memur Sen’den istifa etmesi gerektiğini belirten Şanlı, “Eğitim çalışanlarını Türk Eğitim Sen’e üye olmaya çağırıyorum” diye konuştu.

MALUM SEN

Şanlı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Ülkemizde tüketicileri yanıltan ambalajda yazanla içeriği farklı olan ürünleri piyasaya süren üreticilere yani sahtekarlara karşı bir koruma kanunu var. Fakat sendika ambalajı altında, sendikal iş ve işleyişin dışında her türlü faaliyeti yapan yani tağşiş (bir şeyin içine başka bir madde karıştırma) yapan Malum Sen’e, Slogan Sen’e karşı bir koruma kanunu yok. Dolayısı ile eğitim çalışanlarını kendilerini korumaya ve bir an önce bu yapılardan istifa ederek Türk Eğitim Sen’e üye olmaya çağırıyorum” dedi.

ZAMMA EK REFAH PAYI İSTİYORUZ

Açıklamalarını sürdüren Başkan Yaşar Şanlı, “Değerli eğitim çalışanları, 2022 yılı vergi, ehliyet harcı, pasaport harcı trafik cezası zamları yeniden değerleme oranı yüzde 36,20 oldu. TÜİK'e göre yıllık enflasyon yüzde 19,89 olarak açıklandı. Tabi yersen. Memuru masada temsil eden yetkilendirilmiş sendikanın tarihi kazanım olarak genel başkanlarının ifade ettiği üzere zam oraları sadece yüzde 5+7’dir. Türkiye Kamu Sen olarak 1000 TL seyyanen zam yüzde 3 enflasyon zammının üstüne refah payı istiyoruz!” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.