Abone olun

Masal yardım bekliyor

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan yüzde 98 engelli raporuna sahip 7 yaşındaki Masal, tedavi ve ameliyat için yardım bekliyor

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan Volkan ve Çiğdem Üzer çiftinin 7 yaşındaki kızı Masal, hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nden engelli raporuna sahip olan Masal’ın, ağır düzeyde bilişssek gelişme geriliği, desteksiz oturamama, her iki kulakta işitme kaybı  ve konuşamama gibi sağlık sorunları mevcut.  Yüzde 98 oranında engele sahip olan Masal için ailesi çaresiz.

 

İLAÇ VERİP GÖNDERİYORLAR

Kızı Masal’ın sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçirdiğini ifade eden Çiğdem Üzer, yemeği bile yedirmede sıkıntılar yaşadıklarını, Masal’ın sadece püre ile beslendiğini belirtti. Üzer sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı, “Kızımın her gün gözümün önünde eriyip gitmesi her annede olduğu gibi benim içinde çok zor. Bugüne kadar devlet hastanelere götürdük. Ama sadece ilaç verip gönderdiler. Kızıma ilaçlar iyi gelmiyor. Pandemi şartlarında zaten devlet hastanelerinde diğer hastalarla fazla ilgilenmiyorlar.

 

PARANIZ YOKSA ÖLÜRSÜNÜZ

Masal’ın sağlığına kavuşması için ameliyat lazım. Özel doktora götürecek durumumuzda yok. Adeta ‘paranız yoksa ölürsünüz’ diyorlar. Masal’ın sağlık sorunları nedeniyle psikolojisi de alt üst olmuş durumda. Anne olarak kızıma yardım edemek beni çok üzüyor. Özel tedaviye ihtiyacımız var. Maddi durumu yerinde, hayırsever vatandaşlardan ve devletimizden yardım bekliyoruz. Bizi de görsünler, kızım gözümün önünde eriyip gitmesin.”

 

İrtibat Numarası Volkan Üzer(Baba):0544 453 57 74

BENZER HABERLER