Abone olun

Melih Gökçek gaf yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’in Eskihisar sahilindeki balıkçıların çöp temizliğini İzmit’te sanmasının ardından yaptığı paylaşımın ardından CHP Kocaeli Örgütü ve İzmit Belediyesi Koordinatörü Sercan Al’dan tepki gecikmedi

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyada Kocaeli’yle ilgili bir paylaşım yaptı. Fırtına sonrası Eskihisar sahilindeki balıkçıların çöp temizliği yapmasını haberleştiren Beyaz Gazete adlı yayın organının haberini paylaşan, Gökçek çok önemli bir gafa imza attı.

İZMİT BELEDİYESİ ZANNETTİ

Beyaz Gazete haberi paylaşırken, “CHP’li İzmit Belediyesi çöplük içinde kaldı! Balıkçılar isyanda! ‘Kontrol sıfır, kimse denetlemiyor. İzmit Körfezi artık pislik içinde.” notunu düştü. Gökçek ise bu paylaşımı, “CHP’li belediyelerin genel karekteri…” diye yorumladı.

CHP KOCAELİ’DEN CEVAP GECİKMEDİ

CHP Kocaeli İl Başkanlığı ise Gökçek’e cevap vererek, “Başkanınıza bir telefon edip görüntülerin CHP’li değil AKP’li Gebze Belediyesi’ne bağlı Eskihisar’dan olduğunu ve kıyı şeritlerinin yine AKP’li Büyükşehir tarafından denetlendiğini izah etmek ister misiniz yoksa biz mi kendisini selamlayalım” notunu düştü

“CAHİL HER YERDE CAHİL”

İzmit Belediyesi Koordinatörü Sercan Al ise Gökçek’in bu paylaşımına ateş püskürdü. Al, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Cahiller her yerde cahil! Coğrafi ismi İzmit Körfezi diye Gebze Eskihisar sahilini de İzmit’te yaptılar.  Ne idüğü belirsiz, yalan çukuru haline gelen Beyaz Gazete denen kağıt israfı, CHP’ye çamur atabilmek için bütün cahilliğini ortaya döküyor. Halkı kandırabilmek ve duygularıyla oynamak için Gebze Eskihisar Sahili’ndeki pislikleri temizlemeye uğraşan emekçi bir balıkçıyı bile kullanmaktan geri durmuyorlar.

“KARA ZİHNİYET”

AKP’li belediye tarafından yönetilen Gebze. AKP’li bir Büyükşehir Belediyesi tarafından denetiminin ve temizliğinin sağlanması gereken İzmit Körfezi! Ankara Büyükşehir Belediyesinin fışkiyeci başkanı İ. Melih Gökçek’in de; yıllarca Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmasına rağmen, hala daha Büyükşehir yetki ve görevlerini öğrenemediği için, boşuna Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığını anlıyoruz. Halkımızı kandırmaya çalışan İ. Melih ve gibilerin kara zihniyetine rağmen; hem doğamızı hem de halkımızı sizin gibi cahillerden korumaya devam edeceğiz” dedi.  

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.