Abone olun

Otobüsçüler yapılan zammı beğenmemiş

Büyükşehir Belediyesi tarafından özel halk otobüslerine verilen yakıt yardımı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, “Önümüzdeki hafta destekleri almaya başlarız” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında özel halk otobüslerine yakıt desteği verilmesini oyladı. Oylama sonucunda meclis üyelerinden oy birliği ile geçen madde sonucunda Büyükşehir Belediyes her ay 7 metre üstü araçlara 2 bin 500 TL, 6 metre olan araçlara 2 bin TL yakıt desteği verilecek. Kocaeli’deki ulaşım araçlarına geçtiğimiz aylarda yüzde 16,7 zam yapılmıştı. Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım araçları için yaptığı zam ile ilgili Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, “Zam oranları beklentilerimizi karşılamadı” ifadelerini kullanmıştı.

Özel halk otobüslerine yapılan yakıt desteği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, “Şu anda sahada aktif olan arabalar test ediliyor. Kooperatif aktif olan arabaların listesini belirliyor. Tek tek isim listesi gerekli mercilere verilecek. Kaç kişi ve kimler akaryakıt desteğinden faydalanacak? Bunlar belirleniyor. Önümüzdeki haftadan itibaren şoför arkadaşlarımız desteklerini almaya başlayacaktır. Süreç su anda olağan şekilde ilerliyor” dedi. 

BENZER HABERLER