Abone olun

Pehlevan’dan gençlere aşı uyarısı

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, vatandaşların tedbirlere uyma konusunda dikkatli olmadığını belirterek özellikle gençleri aşı olmaya çağırdı

Tüm dünyayı sarsan koronavirüs vakası hala can almaya devam ediyor. Sokağa çıkma yasaklarının sona ermesiyle günden günde vakalar artmaya başladı. İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, artan vakalara karşı vatandaşları uyardı. Gençlerin aşılanması konusunun çok önemli olduğunu belirten Op. Dr. Pehlevan, aşılarını olmayan vatandaşları en yakın sağlık kuruluşuna davet etti.

 

GEBELER AŞI OLABİLİR

Her geçen gün artan vakalara karşı özellikle gençlerin aşı olmasını isteyen İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Op. Dr. Yüksel Pehlevan, açıklamasında “Tedbirlere uyma konusunda maalesef daha az dikkatliyiz. Bu da Covid-19’un yanında mevsimsel hastalık riskini de artırıyor. Covid-19 artık gençlerde daha yaygın. Bu nedenle gençlerimizin daha yüksek oranda aşılanması lazım. Aşılama hem gençlerimizi koruyacak hem de büyüklerimize bulaştırma riskini azaltacaktır. Covid-19 gebelerde daha ağır seyrediyor. Gebelik öncesinde, gebeliğin herhangi bir haftasında Covid-19 aşınızı olabilirsiniz. Aşılarını ertelemiş olanlar ya da dozlarını tamamlamamış olanlar, sizleri en yakın sağlık kurumlarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.