Abone olun

Sağlıkkent Konutları’nın ihalesine 2 firma katıldı

Kent Konut A.Ş.‘nin Kartepe Kent Meydanı bölgesinde inşa edeceği Sağlıkkent Konutları’nın ihalesi gerçekleşti. 2 firmanın katıldığı ihalede en uygun teklifi 192 milyon 750 bin lira ile Haldız İnşaat A.Ş. verdi

Koronavirüs salgınında büyük mücadeleler veren sağlık çalışanları için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 502 konut yapılacak. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut tarafından sağlık personellerine yönelik inşa edilecek Sağlıkkent Konutları’nın ihalesi dün Kent Konut Binası’nda gerçekleşti.

 

HAK SAHİPLERİ BELİRLENDİ

502 konutun başvuran 782 kişi arasında yapılan çekiliş ile hak sahipleri geçtiğimiz ay belirlendi 6. Noter Güven Hızır’ın huzurunda yapılan çekilişin sonucunda hak sahipleri belirlendi. Konutların fiyatları ise 255-528 bin lira arasında olacak. Büyükşehir tarafından 18 ayda teslim edilmesi planlanan 13 blok 502 daireden oluşan konutlar, yüzde 0.79 oranında faiz ile sağlık çalışanlarına sunulacak.

 

2 FİRMA KATILDI

Kent Konut Binası’nda gerçekleşen ihaleye Haldız İnşaat A.Ş. ve Yavuz Dekorasyon Limited Şirketi katıldı. 140 milyon 749 bin 453 lira 33 kuruş muhammen bedel ile açılan ihalede en uygun teklifi 192 milyon 750 bin lira ile Haldız İnşaat A.Ş. verdi. Yavuz Dekorasyon Limited Şirketi’nin teklifi ise 200 milyon lira olarak açıklandı. İhalenin komisyon başkanlığını Timuçin Küçükgüner gerçekleştirdi.

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.