Abone olun

“Seçim yapılsa iktidarız”

Partisinin seçim öncesi Mersin’de düzenlediği mitinge katılan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı; “Sokaklarda, bölgede heyecan hakimdi. Bizden beklenti çok büyük. Bugün seçim yapılsa iktidarız” dedi

CHP'nin seçim öncesi düzenlediği ve “Milletin Sesi” isimli ilk mitingin ilki Mersin'de gerçekleştirdi. Mersin Valiliği’nin açıkladığı resmi rakama göre 21 bin 500 kişinin katıldığı mitinge CHP Kocaeli Örgütü’nden de katılım oldu. CHP Genel Başkanlığı’nın daha yüksek katılımın olduğu iddia ettiği miting ile ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı; “2-3 gündür bölgedeyim. Coşku, beklenti olağanüstüydü” dedi

 

“KENDİLERİNİ AVUTUYORLAR”

Yıldızlı açıklamalarının devamında ise; “Mitinge gelen genç, yaşlı, çiftçi, esnaf başta olmak üzere toplumun bütün kesimlerini kucakladık. Sokaklarda, bölgede heyecan hakimdi. Bizden beklenti çok büyük. Bugün seçim yapılsa iktidarız. O yüzden korkuyorlar. Sandığı vatandaşın önüne getiremiyorlar. Bu ekonomik krizde esnafın, vatandaşın, çiftçinin, emeklinin, EYT’linin yüzüne bakacak halleri kalmadı. Sadece kendilerini avutuyorlar. İktidarımız yakındır” şeklinde konuştu.

 

“GENEL BAŞKANIMIZ ONAYLADI”

CHP İzmit İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’nda Mersin’den başlayacak ‘Milletin Sesi’ mitinglerinin ikincisinin Kocaeli’de olmasını istiyoruz söyleminin ardından tekrar konuşan İl Başkanı Harun Yıldızlı; “İlkinin Mersin’de gerçekleştirdiğimiz mitinglerini ikincisinin kentimizde olmasını çok istiyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bu beklentimizi söylemiştik. Kendisi talebimizi olumlu karşıladı. Şimdi MYK toplanacak. Oradan çıkacak karar sonrası ikinci mitingin yeri belli olacak” dedi. 

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.