Abone olun

SEDAŞ’ın 28 trafosu kış günü zarar gördü vatandaş elektriksiz kaldı

Kocaeli’de bir şahsın aracı ile yüksek gerilim direğine çarpması sonucu 28 trafo zarar gördü

SEDAŞ’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Önceki gün başlayan ve ülkemizin büyük bölümünü etkisi altına alan şiddetli kar yağışı, fırtına ve soğuk hava gündelik hayatı olumsuz etkilemektedir. 20 bin kilometrekarelik alanda, 3,7 milyon nüfus ve 1,9 milyon aboneye elektrik hizmeti sağlayan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) olarak, yaşanabilecek arızalara karşı gerekli tüm önlemlerimizi en üst düzeyde uygulamaktayız.

Tedbirlerimize karşın; Kocaeli ili Kandıra ilçesinde bir kişinin aracıyla yüksek gerilim direğine çarpması sonucu yaşanan kazada 28 adet kurum trafomuz hasar görmüş ve enerjisiz kalmıştır.

Kazanın meydana geldiği noktada, lojistik ve direk değişimi için yüklenici ekiplerimiz çalışmaları başlatmış olup; onarım tamamlanıncaya dek Lokmanlı, Bozburun, Pelitpınarı, Karlı, Sarıgazi, Alefli, Araman, Selimköy, Ömerli, Düğmeciler, Mülküşehsuvar ve Hıdırlar köylerine geçici bir süreliğine enerji temin edilememektedir.

Zorlu hava koşullarında abonelerimizin mağduriyet yaşamamaları ve enerji hizmetinden faydalanmaya devam edebilmeleri adına operasyon kapasitesi artırılan ekiplerimiz, günün her saati görev başında olacaklardır.

Kazazedelere geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bilgilerinize sunarız.”

 

BENZER HABERLER