Abone olun

Servisçilerde Şenol İkizek dönemi başladı

Kocaeli Servisçiler Odası Genel Kurulu'nda mevcut başkanAhmet Taşçı ve Şenol İkizek başkanlık için yarıştı. Oy sayım işlemleri bitti. Servisçilerin yeni başkanı 638 oyla Şenol İkizek oldu

Kocaeli’de esnaf odalarının kongreleri başladı. İlk olarak Kocaeli Servisçiler Odası’nın kongresi gerçekleşti. İzmit Antikkapı Restoran’da gerçekleşen kongrede mevcut başkan Ahmet Taşçı’nın yanı sıra Şenol İkizek’te adaylığını açıklamıştı. 2 bin 900 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sabah saat 10:00’da başladı. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk ve Kocaeli’deki oda başkanları da kongreye misafir olarak katıldı.

DİVAN BAŞKANI KADİR DURMUŞ OLDU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin divan başkanlığını Kadir Durmuş, divan başkan vekilliğini Dursun Tapan, katip üyeliklerini ise Şaban Kesicioğlu, Hamdi Parlak ve Hasan Karabulut gerçekleştirdi. Kocaeli Servis Araçları Odası Genel Kurulunda konuşmasını gerçekleştiren Ahmet Taşçı şu ifadelere yer verdi: “Değerli esnaf arkadaşlarım kardeşlerim  bildiğiniz üzere biz bu odayı 2001 senesinde kurduk 2004 yılında başkanı olduğum odamızda  ben ve ekibim büyük uğraşlar vererek siz değerli üyelerimizin de destekleri  sayesinde gurur duyulacak  yerlere geldik.

KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Tabi bu yerlere gelmemize vesile olan  tahdidi getirip bizleri kimlik sahibi yapan dönemin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreterimiz Münir Karaloğlu ve rahmetli çalışanımız Nejdet Yıldız’a siz değerli üyelerimizin huzurunda servisçi esnaf adına teşekkür ederim. Şimdi şöyle bir geriye bakıyorum geçmişte neydik şimdi ne olduk. Önceden bırakın arkamızdaki çoluk çocuğumuza miras bırakmayı arabamızı satsak borcumuz bitmiyordu şimdi torunlarımıza dahi yetecek bir mirasımız ve emeklilik sermayemiz var. 2007 de tahdit geldi. 2010 yılında değerimiz 8 - 10 bin TL arası oldu. 2018 yılında ise 160 - 180 bin tl arası değişiyordu. Bu yıl da  900-950 bin TL değer biçiliyor.

“EN RAHAT BİZ ÇALIŞIYORUZ”

Diğer illerde de odalar ve UKM’ler var fakat iddia ediyorum en rahat biz Kocaeli servisçi esnafı çalışıyoruz. Arkadaşlar bizler önceleri fabrika servislerinde 15-16 adet evrak hazırlıyorduk, şimdi ise URBAS sistemi üzerinden belediye ruhsatını, bulunduğumuz yılın bandrolunu ve tüm UKOM’e işlemlerini yapa biliyoruz. aldığımız bandrol evrağı ile Kocaeli il sınırları içerisinde istediğin yere servis hizmeti veriyoruz. Arkadaşlar Türkiye’de bir örneği dahi olmayan bir karar siz değerli esnafımızın yararına olan kararı sayın belediye başkanım Tahir Büyükakın ile istişareler yapıp esnafımıza kazandırıp kazancımıza kazanç kattık.

“OKUL TAŞITI OLMAYANLARA YOL BELGESİ VERDİK”

Okul taşıtı olmayan araçlara yol belgesi verdik bakın altını çizerek söylüyorum aracın bütün koltuklarında emniyet kemeri arkasında okul taşıtı, dur levhası ve araç içi kamera var ise aracı 15 yaşından küçük ise belgeni alıp istediğin okula servis çekebiliyorsun böyle bir işe kalkıştığımız için bazı arkadaşlarım kardeşlerim bizleri ve  belediye yetkilileri kınamış olabilirler fakat biliyorsunuz ki tüm dünyayı etkisi altına almış olan COVİD hastalığı döneminde ve hala devam ettiği için okul servisi yapan esnaflarımız okulların açılıp kapanacağından tereddüt ettikleri için başlamış oldukları fabrika vardiya servislerini bırakmak istemediler haklı olarak.

“TÜRKİYE’DE BİR ÖRNEĞİ YOK”

Türkiye’ de bir örneği yok aracın arıza yaptı veya Allah göstermesin kaza yaptı bir başka sivil plakalı araç ile arıza belgesi alarak işine devam edebiliyorsun diğer illerde ise aracın arıza veya kaza yapması durumunda mağduriyetlerini giderecek imkanları  yok kendi imkanlarıyla  plakalı araç bularak  servisini yapacaksın. Biliyorsunuz bizlerin bir sorunu da kredi Gebze ve Dilovası’nda ki odamıza kayıtlı esnafımıza Kocaeli esnaf kredi KOOP’dan kredi kullandırdık tabi ki  Esnaf Kredi KOOP başkanı Faruk Demir’in sayesinde olmuştur. Sayın servisçi esnafım değerli arkadaşlarım kardeşlerim başkan olduğum yıllar içerisinde servisçi esnafımın değerini-itibarını asla yere düşürmedim. Bizlere ulaşan esnafımıza her daim yardımcı olduk çok güzel projeler çok güzel bir gelecek hazırladık fakat bizler reklam peşinde olmadık, olmayız da.”

“BİRÇOK KORSAN SERVİS GÖRDÜM”

Taşçı’nın ardından konuşan Kocaeli Servisçiler Başkan Adayı ;Şenol İkizek’te Malum 7’inci dönem kongremiz başladı. Bizler bugüne kadar aktif olarak sahada bütün meslektaşlarımıza dokunmaya çalıştık. Herkese ulaşmaya çalıştık. Ben bu sektöre muavinlikten geldim. 2014 yılında servisçilik sektörüne aktif olarak başladım. P plakam boştayken bölgemde birçok korsan servis gördüm. O dönemde birçok araç bağlattım. Bugüne kadar birçok korsan araç bağlattım ve bağlatmaya da devam edeceğiz. Seçimi kazansakta kazanmasakta buna devam edeceğiz.

“P PLAKAYA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ama resmi olarak gittiğimiz yerlerde yetki olmadan gittiğimiz için sorun yaşıyoruz. Bugün sizden bu yetkiyi talep ediyoruz. Esnafın her sorununa 24 saat yerdım etmeye çalıştım. Beni tanıyanlar iyi bilir. Mevcut yönetime proje sunduk. Ensafın yararına olacak bu proje mevcut yönetim tarafından değerlendirilmedi. Emeklilik ikramiyemiz olan P plakaya sahip çıkmaya devam edeceğiz.  Geçtiğimiz aylarda üzücü bir kaza meydana geldi. Kazadan sonra kimlere araba emnaet edildiği konusunda oda bir çalışma yapmadı. Biz yönetime gelirsek kimse kayıt dışı çalışamayacak. Yılbaşından sonra birçok esnafın,ilin fiyat tarifesi aldığını gördük. Ama ne yazık ki bizim bölgemizde fiyat tarifesi açıklanmadı. Fiyat tariflerinin olması gerekiyor.

“ESNAF DAHA ÇOK YAKIT YAKIYOR”

Bizim bölgemizde birçok fabrika var ama yollar ne yazık ki genişlemiyor. Esnek saat konusunda ise valilik ile görüşme yaparak bu konuda önerilerimizi sunduk. Gebze bölgesinde esnek saat oluyor ama İzmit bölgesinde böyle bir uygulama yok. Esnafımızı sıkışık trafikte daha çok yakıt yakıyor. Bu da gelirlerin azalmasına neden oluyor.  Arızalı araçlar için izin kağıdı veriliyor. Biz birçok usulsüz araç belirledik. Kullanılan usulsüz izin kağıtları sizlerin cebinden çıkıyor. Yıllık zammınızı da yakıt farkınızı da bunlar yüzünden alamıyorsunuz. 

“ŞİMDİYE KADAR KORSAN BİTERDİ”

Salondaki arkadaşların büyük çoğunluğu ne yazık ki sıfır araba nedir bilmiyor. Korsan ile bilinçli şekilde mücadele edilse korsan biterdi. Sayın başkan korsan bitti diye açıklama yaptı ama biz korsanın bittiğine hiç şahit olmadık. Buna gönlünüz razıysa yine devam edin. İnsanlar canlarını ve çocuklarını bizlere emanet ediyor. Bu emanete sahip çıkacak daha aktif bir yönetim için sizlerin desteğini istiyorum” şeklinde konuştu. 

 

 

ŞENOL İKİZEK YÖNETİM KURULU

 

YÖNETÍM KURULU ASİL

1-) KEMAL ZENCİ

2-) ENGİN ERSOY

3-) MESUT YÜCEL

4-) MURAT MISIRLI

5-) ADİLHAN CİNEMRE

6-) CAFER DURSUN

7-) HÜLYA SERTEL

8-) NESİP TAZEGÜL

9-) ERKAN ÖTER

10-)BAYRAM DAĞBAY

 

Yedek

1-) NİZAMETTİN POLAT

2-) SUAT GÖZEL

3-) BURAK ALTUNTAŞ

4-) MURAT ELPE

5-) YASİN KART

6-) BURHANETTİN ÖZÇELİK

 7-) BİLAL KIR

 8-) RAMAZAN EKEMEN

 9-) FATMA PEHLİVAN

10-)ZİYA ÖZAYDIN

11-)UFUK YILDIZ

 

DENETİM KURULU ASİL

1-) ŞAMİL ERSAN

2-) ERKAN AYGÜN

3-) GÜNEY DİZMAN

Yedek

1-) HAKAN ÜNAL

2-) FERHAT GENÇ

3-) RAMAZAN KAYA

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.