KOCAELİ
Abone olun

Suç duyurusunun sebebi beni itibarsızlaştırmak

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu hakkındaki resmi evrakta sahtecilik yaptığı iddialarına yanıt olarak, “Sebebi beni itibarsızlaştırmak” dedi

Kocaeli Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kabul, mevcut oda başkanı Alpay Hacıoğlu hakkında resmi evrakta sahtecilik yaptığına dair iddiada bulunmuştu. Adem Kabul geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hacıoğlu’nun resmi evrakta sahtecilik ve haksız kazanç sağlamak iddiasıyla suç duyurusunda bulunduklarını ifade etmişti.

“SÜREÇ 9 AY ÖNCE BAŞLATILDI”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, suç duyurusu sürecinin 9 ay önce başlatıldığını söyledi. Hacıoğlu, “Suç duyurusunda bulunan arkadaşlar her ay toplantıya geliyorlar ve imza atıyorlar. İstifa da etmediler. Siz yönetim kurulu üyesi değil misiniz? Neden koltuğu boşaltmıyorsunuz?” diye sordu.

“YOLSUZLUK OLSAYDI BURADA OTURAMAZDIK”
Başkan Hacıoğlu açıklamasına şu sözlerle devam etti,  “Bu suç duyurusu süreci 9 ay önce başlatıldı. Aslında konu ile ilgili çok yorum yapmak istemiyorum. Yönetimde bulunan üyelerimiz yaklaşık 9 ay önce suç duyurusunda bulundular. Süreç hala devam ediyor. Eğer yolsuzluk olsaydı biz burada oturamazdık.

“MÜFETTİŞ GELDİ İNCELEME YAPTI”
Kongre sürecimiz yaklaşıyor. Konu tamamen bizi İtibarsızlaştırmak. Suç duyurusunda bulunan arkadaşlar her ay toplantıya geliyorlar ve imza atıyorlar.  İstifa da etmediler. Siz yönetim kurulu üyesi değil misiniz? Neden koltuğu boşaltmıyorsunuz. Suç duyurusundan sonra müfettiş geldi. Bakanlığımızdan gelip inceleme yaptılar. Süreç ilerliyor. Daha karar çıkmadı. Bu büyük iddialar doğruysa devletimiz bizi bu görevde bırakır mı? Ben aynı sorumluluk bilinci ile görevimin başındayım” dedi. 

BENZER HABERLER