Abone olun

Tamyüksel’den Cumhur İttifakı’na tepki

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, Boğaziçi Üniversitesi’ne yönelik protestoları hedef alan Cumhur İttifakı’na tepki gösterdi

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu ile birlikte başlayan eylemleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "terörist" nitelemesini eleştirdi. Tamyüksel açıklamasında iktidarı eleştirmeyi devlete düşmanlık olarak görmeyi ahmaklık olarak yorumladı.

 

HERKESİ DÜŞMAN İLAN ETMEYİN

Konu ile ilgili görüşlerini daha önce de belirttiklerini ifade eden Tamyüksel, “Demiştik ki; İktidarı Eleştirmeyi, Devlete düşmanlık olarak görmek ahmaklıktır. Çünkü, İktidar Devlet değildir. Ha keza, bugün Boğaziçi’nde toplanan öğrenciler de Devlet’e değil, sizin uygulamalarınıza karşı çıkıyorlar. Bırakın artık Devlet’in eteğinin arkasından, Yanlış uygulamalarınıza karşı çıkan herkesi Devlet düşmanı ilan etmeyi” ifadelerini kullandı.

 

EDEBİYATINI YAPTIRMAYIZ

Sözlerinin devamında Tamyüksel, “Madem provokasyon var, madem orada vatan evladı öğrenciler provoke ediliyor. Memleketin kolluk kuvveti ve istihbaratı o provokatörleri tespit edip, önlem alsın. Memleketin asıl gündemi yoksulluk, asıl düşmanı yolsuzluk, asıl sorunu adaletsizlik iken her gün yeni bir düşman yaratarak, gündemi değiştirme çabanız beyhudedir. Memleketi sevmenin çilesini biz çekerken, Edebiyatını size yaptırmayız bilesiniz” şeklinde konuştu.

 

BENZER HABERLER