Abone olun

Tartışmalı kongrede yönetim değişmedi

Belsa Plaza İş Merkezi Yönetim Kurulu Kat Malikleri 27’inci Olağan Kongresi’nde mevcut yönetimdeki Fadime Coşkun, Cebrail Çetinkaya ve Mehmet Çalışal bir kez daha göreve seçildi. Kongreye tartışmalar damga vurdu

Belsa Plaza İş Merkezi Yönetim Kurulu Kat Malikleri 27’inci Olağan Kongresi dün saat 13.00’da Bahane Plus Düğün Salonunda yapıldı. Kongrede mevcut yöneticiler Başkan Fadime Coşkun, Cebrail Çetinkaya ve Mehmet Çalışal bir kez daha aday oldu. 634 bağımsız bölüm ve 430 kat maliki üyenin bulunduğu kongrede yönetim değişmedi. Kongrenin Divan Başkanlığı’nı Nuriye Köksal yaparken üyeliklerini ise Muazzez Erdoğan ile İrem Koç gerçekleştirdi.

“ÇOCUKLARIMIZIN HAKKINI YİYORSUNUZ”

Kat maliklerinden İbrahim Demirtaş, kongrede aldığı söz sırasında; “Belsa Plaza B Blokta işletmeciyim. Geçen hafta daha az bir sayı olduğu için kongre iptal oldu. Neden iptal oldu? Zaten yönetimi siz alacaksınız. Neden bu hafta bizi tekrar yordunuz? Belsa Plaza B Blok’ta geçtiğimiz aylarda bir satış gerçekleşti. 176 dükkanı bir hak sahibi aldı. İzmit’in yüreğini satanlarını kınıyorum. Alanlara ise lanet okuyorum. Çoluğumuzun çocuğumuzun hakkını yiyorsunuz. İş yapamadım aidat borcumu ödeyemiyorum.

“PARTİMDEN İSTİFA ETTİM”

Sırf bu konuşmayı yapabilmek için partimden istifa ettim. Fadime Hanım bizzat bana gelerek, bu konuşmayı yapma dedi. Sen buranın müdürü olacaksın dediler. Çocuklarım üstüne yemin ederim bunu bana teklif etti. Kimden korkuyorsunuz Fadime Hanım? Ben böyle yönetim kuruluna mı oy vereceğim?” şeklinde konuştu. Demirtaş, İYİ Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş ve geçtiğimiz hafta partisinden istifa etmişti.

AİDAT TARTIŞMALARI

Belsa Plaza Genel Kurulu’nda 9 ay boyunca kapalı kalan esnafların aidatlerı gündeme geldi. Şu anda metrekare başına 12 lira alınırken yönetim aidat bedelinin 18 liraya çıkarılmasını istedi. Kat malikleri ise metrekare başına aidat ücretinin 14 lira olmasını istedi. Başkan Fadime Coşkun; “203 bin aidat alırken 150 bin lira maaş gideri, 23 bin lira SGK ödemesi, 17 bin lira özel sigorta, 2 bin lira elektrik, 50 bin lirada doğalgaz ödemesi yapıyoruz” dedi. Aidatların metrekare başına 15 lira olmasına karar verildi. Ayrıca Belsa Plaza açılış kapanış saatleri 07:00 ile 23:00 arasında olmasına oy çokluğu ile karar verildi.

“BAŞKANLIK YAPACAK ÇAPTA DEĞİLSİNİZ”

Kongrede aidat tartışmaları devam ederken söz olan Belza Plaza Kat Maliklerinden Rıza Çetinkaya; “İnsanlar zor durumda. Aidatları yükseltmeyim. Otoparktan gelecek ödemelerden masraflar karşılansın. Neden daha önceki yönetimde bunu gündeme getirmediniz? Fadime Hanım siz Belsa Plaza Yönetiminde başkanlık yapacak çapta değilsiniz” şeklinde konuştu.  

 

Belsa Plaza Yönetim

Başkan Fadime Coşkun,

Cebrail Çetinkaya

Mehmet Çalışal

 

Denetleme Kurulu Üyeleri

Ali Bahadır Çakmak

Ersin Biçer

Musa Kahraman

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.