Abone olun

Trabzonlularda 2. Fuat Ayar dönemi

Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin 17. olağan genel kurulunda tek aday olan mevcut Başkan Fuat Ayar yeniden başkanlık görevine seçildi.

İlimizin en aktif dernekleri arasında yer alan Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin 17’nci olağan genel kurulu Yahyakaptan’ da bulunan dernek binasında gerçekleştirildi. 2 bin üyesi bulunan ve 450 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu derneğin kongresinde tek aday olan mevcut Başkan Fuat Ayar, ikinci dönemine adım attı.  Genel kurulda ayrıca 25 kişilik yönetim kurulu, 25 kişilik yedek üye, 3 disiplin ve 3 denetim kurulu üyesi belirlendi.

GENİŞ KATILIM

Her kesimden ismin bir araya geldiği kongreye, Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır, Radiye Sezer Katırcıoğlu, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun, KOTO Başkanı Necmi Bulut, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Kahraman Bulut, Kocaeli Erzurumlular Vakfı  Başkanı Ahmet Önal, Genç Kocaeliler Derneği Başkanı Sinem Uçan, AK Parti eski İl Başkanı Mahmut Civelek ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

DESTEK PROJELERİ ÜRETTİK

Genel kurulda konuşan Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Fuat Ayar, “Bu dönem biraz talihsiz bir dönemdi. Bu tabi bizim değil, bütün dünyanın talihsizliğiydi. Biz de bu süreçte topluma destek olmak adıma bir sürü proje ürettik. Bundan sonraki süreçte hep birlikte, büyüklerimizi de işin içine katarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Özellikle geçen yıl üniversitelerin kapalı olmalı nedeniyle gençlerimizle çok fazla birlikte olamadık. Onları da önümüzdeki süreçte bünyemize katarak, destek olarak birlikte olacağız.” şeklinde konuştu.

ETKİN BİR DÖNEM GEÇİRECEĞİZ

Sözlerini sürdüren Ayar, “Bugün arkadaşlarımızla birlikte ilk günkü  gibi heyecanlıyız. Pandemi döneminde pek aktif olamadık. Normalleşme süreciyle birlikte daha aktif bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hemşerilerimizin katılımıyla etkin bir dönem geçirmeyi planlıyoruz. Bizlerin her zaman sizleri aramamızı beklemeyin gelin bize yapmak istediğiniz projeleri, taleplerinizi iletin” ifadelerini kullandı.

TRABZONLULARIN GÖREVİ

Ayar’ın ardından konuşan Çevre ve Orman eski bakanı Osman Pepe, “Türkiyenin pek çok yerimde Karadenizli dernekleri var. Ben bu derneklerin olmadını o şehirlerde bir farklılık  ortaya koymaktan çok, o şehirleri  kültürüne kültür katmak, şehri geliştirmek büyün Trabzonluların görevidir. Ben sözümü fazla uzatmak istemiyorum. Ben Fuat Ayar ve ondan önce görev almış bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kocaeli’nin havasını güzelleştirmek, güzelliğine güzellik katmak hepimizin görevidir.” ifadelerini kullandı.

HİZMET ETMEK İÇİN VARIZ

Osman Pepe’nin ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Başkan Vekili Yaşar Çakmak, “Hep beraber el birliğiyle hizmet etmek için varız. Bugün buraya gelen herkes topluma hizmet etmek için çakışıyor. El birliğiyle sorunlarımızı konuşarak muhakkak ki güzel sonuçlara ulaşabileceğiz. Trabzonlular derneğimiz çok güzel faaliyetlere imza atıyor. Bundan sonra görev alacak kardeşlerimi de tebrik ediyorum” şeklinde konuştu

DERNEKLER ÇOK ÖNEMLİ

Yaşar Çakmak’ın ardından konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Tabi Trabzon’un, karadeniz insanının farklı karakteri var. Ama Trabzon kendini biraz daha gösteren bir karaktere sahip. Trabzon insanı kendiyle barışık. Trabzon’un insanı saymakla, anlatmakla bitmez. Sadece Kocaeli 4 binden fazla dernek var. Hepimiz biliyoruz, küresel bir dünyada yaşıyoruz. Biz sivil toplum örgütlerinin, derneklerin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Kendi kültürümüzü çocuklarımıza öğretebilmek adına derneklerin çok önemli olduğunu düşüyorum. Bu nedenle demokrasinin olmazsa olmazı sivil toplum örgütleri diyoruz. Kültürlerimizi, farklılıklarımızı zenginliğe çevirmenim yollarını aramalıyız” dedi.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Lazoli

Katılım çok azdı küçük STK lar kadar insan ya vardı ya yoktu gerçek anlamda imzalar kontrol ederse üye çoğunluğu kesinlikle yoktu yazık oldu derneğimize

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.